Kategórie
Bylinky

L-Citrulline: Aminokyselina, ktorá podporí erekciu

Ak máte problémy s dosiahnutím a udržaním erekcie, môžete okrem byliniek užívať aj aminokyseliny, ktoré vám pomôžu. Pravdepodobne poznáte L-arginín, ktorý sa pomerne často pridáva do výživových doplnkov na podporu mužskej sexuality. Ale poznáte aj L-Citrulline? Ak nie, nižšie vám o ňom povieme všetko, čo potrebujete vedieť.

Problémy v intímnom živote mnohí ľudia vnímajú ako citlivé. Predovšetkým preto, že sexu prikladáme veľký význam. Nielenže by sme si ho mali dopriať čo najčastejšie, ale mali by sme zakaždým uspokojiť aj svojho sexuálneho partnera. (Platí to najmä pre mužov, ktorí na tomto parametri často zakladajú svoj životný úspech.)

Ale aj keď sa o erektilnej dysfunkcii a ďalších problémoch v dobrej spoločnosti príliš nehovorí, určite to neznamená, že neexistujú. Len si ich väčšina z nás necháva pre seba. Je to asi škoda, pretože ak by sme sa dokázali zbaviť tlaku na výkon, otvorilo by nám to dvere k zdieľaniu dôležitých informácií, medzi ktoré môže patriť napríklad užívanie aminokyseliny L-citrulínu.

Keďže vždy treba nejako začať, dúfame, že po prečítaní tohto článku budete svoje novonadobudnuté vedomosti šíriť medzi svojimi priateľmi.

čo je L-Citrulline

Čo je L-citrulín?

L-Citrulline, L-citrulín alebo jednoducho len citrulín. Ide o aminokyselinu, ktorá je medziproduktom v močovom cykle. Zvláštnosťou je, že jej názov bol odvodený od melóna. Zaujímavé je aj to, že koncentrácia citrulínu v krvi je ukazovateľom funkcie čriev. Citrulín sa využíva v športe, ale môžu ho vyskúšať aj muži, ktorí majú problémy so sexualitou.

Účinky citrulínu

Z vyššie uvedeného odseku ste pravdepodobne pochopili, že citrulín sa bežne nachádza v ľudskom tele. Nie je to teda nejaká cudzorodá látka. Zaujímavé je, že lepším spôsobom, ako zvýšiť hladinu L-arginínu, ktorý sa spája s podporou sexuality a erekcie, je užívať L-citrulín, nie až tak samotný L-arginín.

To môže podporiť lepší krvný obeh v tele, čo môže pomôcť znížiť riziko niektorých civilizačných ochorení, ktoré súvisia so zlou činnosťou kardiovaskulárneho systému. Teoreticky by podávanie L-citrulínu mohlo pomôcť aj ľuďom, ktorí trpia celiakiou, ale v tomto ohľade je vhodné túto možnosť najprv prediskutovať s lekárom.

Prečo sa pridáva do prípravkov na erekciu?

Ak máte skúsenosti s dlhodobým užívaním výživových doplnkov na podporu sexuality a erekcie, potom viete, že v mnohých je L-arginín, ktorý je dôležitý pre prekrvenie penisu. (Čo je jeden z hlavných mechanizmov erekcie.) Ak však L-citrulín vykazuje väčšiu úspešnosť pri zvyšovaní L-arginínu v tele ako samotný L-arginín, potom to znamená, že by ste mali dbať na jeho pravidelný príjem.

Keďže z dlhodobého hľadiska môže mať dobrý účinok na miernu až stredne ťažkú erektilnú dysfunkciu, určite by ste ho mali v blízkej budúcnosti vyskúšať, pretože vám môže ponúknuť rozšírenie ciev a lepšie okysličenie krvi, čo je žiaduce pre normálne fungovanie celého organizmu aj pre vašu erekciu.

L-Citrulline na erekciu

Ako ho správne užívať?

Hoci je L-citrulín naozaj zaujímavým pomocníkom, premýšľajte o jeho kombinácii s inými bylinami a látkami, ktoré môžu podporiť vašu výdrž, sexuálny apetít a výkonnosť.

V ideálnom prípade kombinujte L-citrulín s týmito bylinami:

A ďalšie látky prírodného pôvodu, ktoré môžu zvýšiť vašu chuť na sex, dodať vám energiu a podporiť plodnosť a erekciu.

Majte tiež na pamäti, že kvalitu vašej erekcie ovplyvňuje aj vaša psychika. Ak sa obávate zlyhania alebo máte pocit viny, že váš partnerský vzťah trpí kvôli erektilnej dysfunkcii, skúste sa upokojiť a pravidelne sa s partnerom rozprávajte o svojich problémoch. Okrem dlhodobého užívania prírodných doplnkov na podporu sexuality zvážte aj osvojenie si nových sexuálnych praktík, ktoré nemusia vyžadovať penilno-vaginálny styk. Pomôže vám to viac sa uvoľniť, viac si užívať sex a stále zažívať veľa zaujímavej zábavy.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
  • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
  • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 07/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *