Kategórie
Problémy s erekciou

Liečba a prevencia erektilnej dysfunkcie

Každý sexuálne aktívny muž si zakladá na tom, aby bol za každých okolností pripravený na akciu. Fantázia a realita od seba ale môžu byť v niektorých prípadoch na hony vzdialené. Zvlášť, ak vás začne trápiť erektilnej dysfunkcie. Namiesto sebaobviňovanie sa k nej postavte čelom a vyhľadajte pomoc!

Erektilná dysfunkcia je v našej spoločnosti vysmievaná choroba. Značí, že muž nie je schopný splniť svojmu úlohy a nedokáže uspokojiť (nieto oplodniť) svoju (či cudzie) ženu. Čo je obrovská rana ako pre spoločnosť, ktorá týmto spôsobom prichádza o nepočaté deti, tak pre mužské sebavedomie. Každý, či už si to otvorene prizná, alebo nie, chce byť totiž dobrý milenec.

Vari to ale ide, keď nemáte na sexuálne hrátky so svojou polovičkou ani to najmenšie pomyslenie? Prípadne, keď všetky vaše pokusy o zblíženie pravidelne končí totálnym fiaskom?

Namiesto toho, aby ste sa tvárili, že váš problém s erekciou je len výplodom vašej mysle, bežte s ním niečo urobiť. Nielen v záujme vášho partnerstva, ale aj v tom vašom.

léčba erektilní dysfunkce

❔ Čo je porucha nazývaná erektilnej dysfunkcie?

Erektilná dysfunkcia je porucha, ktorá postihnutému znemožňuje realizovať, alebo dokončiť sexuálny styk. Niekedy k nej dochádza vplyvom krátkodobé indispozície. (Napríklad v veľa stresujúcom životnom období.) Pokiaľ sa s ňou však stretávate opakovane, alebo dokonca stále, pravdepodobne pramení zo zdravotného problému, ktorý je nutné neodkladne riešiť.

Rovnako, ako bežné problémy s erekciou môže byť spôsobená tak psychickými, tak fyzickými chorobami. Zvlášť na pozore by sa mali mať muži trpiaci depresiou, muži, ktorí sú obézni, fajčí, sú závislí na alkohole a na drogách, majú vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak, cukrovku či problémy so srdcom.

💡 Ako na prevenciu?

V prípade, že je erektilná dysfunkcia spôsobená starnutím, nič moc s ňou urobiť nedá. To ale neznamená, že by ste mali od teraz začať hádzať flintu do žita.

Istý vplyv môže mať:

 • Eliminácia a lepšie zvládanie stresu
 • Pravidelná kontrola zdravotného stavu lekárom
 • Alkoholová, drogová a nikotínová abstinencie
 • Pravidelná návšteva psychológa
 • Dodržiavanie predpísanej liečby
 • Skvalitnenie medziľudských vzťahov
 • Zdravý životný štýl
prevence erektilní dysfunkce

🩺 Vyšetrenie erektilnej dysfunkcie

Keď prídete k svojmu ošetrujúcemu lekárovi, počítajte s tým, že s vami urobí krátky rozhovor, počas ktorého sa zameria na popis a dĺžku vašich ťažkostí. Ďalej si najskôr poslúchne vaše srdce, zmeria vám tlak a veľmi pravdepodobne sa zameria aj na vyšetrenie vašich semenníkov a penisu.

Aby si bol doktor istý, že u vás stanovil správnu diagnózu a nedošlo k zanedbaniu žiadneho segmentu vášho zdravotného stavu, môže dodatočne vykonať:

 • Ultrazvuk
 • Krvný test
 • Test moču

👨🏻‍⚕️ Liečba erektilnej dysfunkcie

Ak sa zistí, že je vaša indispozície spôsobená nejakým zdravotným problémom, lekár vás pošle do ordinácie špecialistov. (Trebárs ku kardiológovi, ak máte ochorenia kardiovaskulárneho systému.) Tým, že sa nasadí správna liečba by mali vaše ťažkosti sexuálneho charakteru samy odznieť.

vyšetření erektilní dysfunkce

Taky je ale možné, že sa na nič podobné nepríde. V takom prípade vám môže doktor predpísať lieky na podporu erekcie, ktoré sú v lekárni vydávané na predpis. Tiež vám najskôr odporučí zmenu životného štýlu, viac pokoja, návštevu psychológa alebo pravidelné vykonávanie Kegelových cvikov.

Záver

Keď sa vezme liečba erektilnej dysfunkcie za ten správny koniec, čoskoro bude zase všetko v poriadku. Aby to tak ale mohlo byť, je dôležité, aby ste pred ňou nestrkali hlavu do piesku.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *