Predčasná ejakulácia – jej príčiny a liečba

Aj napriek vyobrazenia filmového, literárneho a umeleckého priemyslu zaberie dĺžka priemernej súlože len niekoľko málo minút. Čo je v prípade spokojnosti všetkých aktérov úplne v poriadku. Čo keď ale sexuálny styk zaberie len pár krátkych sekúnd? V tom prípade by ste mali začať riešiť problém s predčasnou ejakuláciou.

Po internete koluje veľa zábavných videí, v ktorých si muži a ženy navzájom oznamujú svoje dojmy z jednej schôdzky. V ich schéme býva buď úplná absencia súlože, narážka na predčasnú ejakuláciu alebo príliš dlhý sex.

Aj keď by sa mohlo zdať, že dlhé milovanie je presne to, po čom všetky ženy túžia, nemusí to byť jednoznačne pravdivé. Počas dlhého sexuálneho styku dochádza k opadnutí vzrušenia ženy, k vaginálnej suchosti a nezriedka aj k bolestiam, ktoré sú spôsobené nadmernou stimuláciou a trením. Čo vám však máloktorá odpustí je to, že skončíte ihneď potom, ako začnete. Trebárs následkom predčasnej ejakulácie.

Aj keď sa jedná o intímne problém, ku ktorého vyriešenie potrebujete dostatok času a správne podmienky, neznamená to, že sa ho nemožno zbaviť.

jak na předčasnou ejakulaci

💡 Predčasná ejakulácia a jej príčiny

Názov predčasná ejakulácia označuje presne to, čo je jej podstatou. Ide o formu sexuálnej dysfunkcie, počas ktorej muž dosiahne orgazmus (či ejakulácia) skôr, než by bolo vhodné. Čo môže viesť ako k pocitom osobného zlyhania, tak k problémom vo vzťahoch. Zvlášť, pokiaľ nemá muž šťastie na chápavý náprotivok. Jej príčiny môžu byť ako fyzické, tak psychické.

Môže ju ovplyvniť:

 • Nedostatok skúseností (nie nadarmo je toto problém mladíkov, ktorí sú nervózni a zároveň úplne unesení z objektu svojho záujmu)
 • nedostatok sebadôvery
 • stres
 • Nadmerná sexuálna túžba
 • nadmerná stimulácia
 • depresia
 • Užívanie niektorých liekov (napríklad proti cukrovke, alebo pri ochorení prostaty)

Z vyššie uvedeného zoznamu viac menej vyplýva, že hlavným spúšťačom predčasnej ejakulácie je mužovho nabúrané psychika.

👨🏻‍⚕️ Liečba predčasnej ejakulácie

Vzhľadom k tomu, že predčasnú ejakuláciu spôsobujú hlavne psychologické faktory, pomoc je nutné hľadať na miestach, ktoré sa špecializujú na liečbu ľudskej duše. Samozrejme, môžete sa vydať k sexuológovi, ale nápomocný vám bude aj psychiater (ktorý má právomoc predpisovať antidepresíva), alebo psychológ.

Daný špecialista s vami najprv povedie rozhovor, počas ktorého ho uvediete do podstaty svojho problému. Medzi tým vám bude klásť doplňujúce otázky. Napríklad, či sa s predčasnou ejakuláciou stretávate v priebehu každého styku, alebo len niekedy (a v čom presne je daná situácia odlišná) a podobne.

příčiny předčasné ejakulace

Tiež vám môže pomôcť:

Čo sa týka pomôcok (gély, kondómy …), väčšinou ide o prípravky, ktoré avizujú, že majú znecitlivujúce účinky, alebo sú určené pre predĺženie mužovej erekcie. Stačí sa len mrknúť v špecializovaných obchodoch. (Hoci bude ich obstaranie kvôli technológii najskôr trochu drahšie, určite sa hodí je aspoň raz vyskúšať. Kto vie? Možno to bude cesta správnym smerom.)

💪🏻 Kegelove cviky

V prípade, že vám žiadny z týchto návrhov nepomôže, môžu vás zachrániť Kegelove cviky. Toto cvičenie je vhodné ako pre mužov, tak pre ženy a v oboch prípadoch so sebou nesie skvalitnenie sexuálnych prežitkov.

Za to obe pohlavia vďačí spevnenie svalov panvového dna, ktoré oslabujú vplyvom starnutia a nezdravého životného štýlu.

Ich správne fungovanie má pritom dosť podstatnejší vplyv na:

 • Inkontinenciu
 • Správne fungovanie zvieračov
 • Ľahšie dosiahnutie orgazmu
 • Liečbu sexuálnych dysfunkcií (predovšetkým tých mužských)
kegelovy cviky na předčasnou ejakulaci

Ako teda vidíte, ich pravidelné cvičenie má pre ľudské telo mnoho pozitívnych výhod. Ako sa ale robia?

Je to veľmi jednoduché. Najprv sa choďte vymočiť. To zamedzí prípadným nehodám. Počas toho, čo budete vykonávať svoju malú potrebu skúste zastaviť prúd moču a krátko na to ho zase pustiť. (Toto cvičenie vám pomôže lokalizovať svaly panvového dna, na ktoré sa máte pri cvičení zamerať.)

Potom si urobte niekoľko minút len pre seba a začnite tieto svaly (krátko) zatínať a povoľovať. V ideálnom prípade desaťkrát po sebe. Aby bolo toto cvičenie naozaj účinné, malo by sa vykonávať každý deň.

Hoci sú Kegelove cviky účinné a bezpečné, dávajte pozor na:

 • To, aby vás nič nebolelo (inak to značí, že je vykonávate zle)
 • To, aby ste sa nepřetrénovali (napríklad kvôli tomu, že si chcete zacvičiť „do zásoby“)
 • To, aby ste mali správnu techniku

Keď toto všetko zvládnete, budete môcť cvičiť Kegelove cviky celkom kdekoľvek, kde sa budete práve nachádzať. (Vzhľadom k absencii pomôcok a nenápadnosti cvičenie ho na vás nikto nespozná.)

💡 Čo ďalšie vám môže pomôcť? Predohra aj väčšie dôvera

To samozrejme nie je všetko, čo môžete pre odstránenie svojej predčasnej ejakulácie urobiť. V prvom rade by ste si mali porozprávať so svojím náprotivkom a vysvetliť mu problém. Ak je partnerka kvalitné, bude pre vás mať pochopenie. (V posteli ale nebuďte sebci. Nájdite spôsob, ako si aj žena príde po sexuálnej stránke na svoje. Inak moc dlho ochotná a spokojná nebude.)

Léčba předčasné ejakulace

Často sa mužom odporúča aj dlhšie a nie príliš agresívny predohra. (Prípadne masturbácia, ktorá prebehne cca do dvoch hodín pred začiatkom akcie. Čo by mohlo znížiť horlivosť a napätia.) Zlou voľbou nie je ani mierna zmena jedálnička, ktorý by mal obsahovať viac zinku a horčíka.

Pochutnať si môžete napríklad na slnečnicových semienkach, mandliach, špenátu, sezamových semienkach alebo na kvalitnej horkej čokoláde.

Záver

S trochou snahy a správným protějškem se svých problémů s předčasnou ejakulací hravě zbavíte. Je jen potřeba je rozseknout a začít s nimi trochu něco dělat. Nyní už ale víte, co a jak, takže věříme,  bude brzy všechno v pořádku.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024