Kegelove cviky pre lepšiu erekciu

Sex je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. To znamená, že keď všetko bez problému funguje, nemáme moc potrebu sa niečím extra zaoberať. Postupom času sa ale kondícia našich tiel zhoršuje, čo môže vyústiť v chronickej zdravotné problémy a ťažkosti s erekciou. Dá sa s nimi niečo podniknúť, alebo sa s nimi musíme jednoducho zmieriť?

Asi žiadny muž by (snáď až na nejakého v reklame) dobrovoľne nepriznal, že má problémy s erekciou. Vzhľadom k tomu, že ide o jav, ktorý je chápaný ako súčasť pravého mužstvo, veľká časť populácie sa snažia tento zádrhel zakryť užívaním voľnopredajných prípravkov na podporu erekcie.

To ale nemusí byť vždy dobrý nápad. Napríklad preto, že problémy s erekciou môžu prameniť zo závažných zdravotných problémov. (Náhodne by sme mohli spomenúť treba ochorenia kardiovaskulárneho systému, ktorý nie je schopný správne rozdistribuovať krv do všetkých častí tela.) Z toho dôvodu sa iste nehodí zanedbávať návštevu lekára.

Občas sa ale stáva, že aj napriek všetkej snahe doktora nájsť nejaký spúšťač nie je nájdená príčina. V takom prípade môže hrať veľkú rolu oslabenie panvového dna, ktoré nedokáže odvádzať rovnako dobrú prácu, ako v čase vášho dospievania a mladosti. Našťastie pre vás k zlepšeniu stačí, keď začnete provádět Kegelovy cviky pre mužov.

kegelovy cviky erekce

Kegelove cviky na panvové dno – čo to je a ako sa vykonáva?

Kegelove cviky sú špeciálne cvičenia, ktoré má vplyv na posilnení panvového dna. Oproti posilňovanie rúk, neba brucha k nemu ale nie je prakticky nič potreba. Len správna technika, pokoj a troška času. Čo z neho robí aktivitu, ktorá je dostupná všetkým spoločenským skupinám.

Postup Kegelových cviku je taký, že:

 • Sa pôjdete vymočiť
 • Si nájdete miestečko, na ktorom vás nebude po dobu niekoľkých minút nikto rušiť
 • Na niekoľko sekúnd zatnete svaly, ktoré používate počas močenia
 • Povolíte je
 • Opäť na niekoľko sekúnd zatnete svaly, ktoré používate počas močenia
 • Povolíte je
 • Opakujte desaťkrát každý deň

Jediné, na čo si musíte dať pozor je to, aby vás vykonávanie Kegelových cvikov nezačalo bolieť. Ak sa tak stane, znamená to, že máte zlú techniku. Tiež sa nesnažte pretrénovať sami seba.

Aký majú vplyv na zlepšenie erekcie?

Hoci sa prospešnosť Kegelových cvikov pripisuje skôr ženám, ktoré vďaka nim spevnia svaly panvového dna, vo veľkom z nich môžu ťažiť aj muži.

Aj keď nemusí Kegelove cviky pôsobiť na všetky úplne rovnako, môžu vám pomôcť s lepším zvládaním sexuálnych dysfunkcií. Okrem lepšej kontroly ejakulácie vás môžu zbaviť bolesti v panvovej oblasti a zlepšiť vaše sexuálne prežitky. V niektorých prípadoch môžu mať pozitívny vplyv aj na pacientov, ktoré trápia chronické problémy s prostatou.

cviky pánevního dna

Ich ďalší vplyv na naše zdravie

Bola by chyba sa domnievať, že Kegelove cviky vie len toto. K ruky budú aj tým z vás, ktoré trápia inkontinencie.

Tá vzniká tak, že svaly panvového dna nedokážu správne držať a ovládať močový mechúr. Čo vedie k nechcenému úniku moču počas kýchanie, kašľanie alebo pri smiechu. Z Kegelových cvikov budú určite nadšení aj páni, ktorí majú zväčšenú prostatu. Vzhľadom k tomu, že spôsobuje nedostatočné vyprázdnenia močového mechúra, núti ich k častejšiemu močenie. (Muži, ktorí nechcú vyzerať hlúpo a snaží sa zostatkovou moč silou mocou udržať si koledujú o infekcie močového ústrojenstva.)

Pokiaľ sa ale rozhodnú, že začnú cvičiť Kegelove cviky, podarí sa im kvalitne vyprázdniť svoj mechúr už pri prvej návšteve.

💪🏻 Môžete ich cvičiť kedykoľvek!

Keby sme mali vybrať niekoľko dôvodov, prečo by ste mali dať Kegelovým cvikom aspoň malú šancu, potom by to boli najskôr tieto:

 • Po osvojení správnej techniky sa dajú cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek
 • Nič k nim nemusíte kupovať
 • Nikto na vás nespozná, že je zrovna cvičíte
 • Fungujú

Pokiaľ chcete dôkaz, potom je zrejme na čase Kegelove cviky vyskúšať.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 05/2024