Kategórie
Bylinky

Kotvičník zemný – pomôže s poruchami erekcie?

Keď sa začítate do článkov o bylinkách na podporu erekcie, zrejme narazíte na kotvičník zemný. Málokto má ale nejakú konkrétnu predstavu o tom, na čo pôsobí a čo všetko vie. Preto sme sa rozhodli, že sa na neho zameriame v našom dnešnom článku.

Keď nás niekde pichne, nejdeme za babkou korenárky, ale k doktorovi, alebo priamou cestou do lekárne. A to ako v prípade, že ide o boľavé kĺby, tak v situácii, keď máme problémy s dosiahnutím erekcie. Nehovoríme, že je to zle. Veľa ale záleží na tom, či sa dopujete chemicky vyrobenými lieky, alebo dáte prednosť prírode.

Aj keď rad mužov bylinným preparátom práve dvakrát nedôveruje, po vyskúšaní s prekvapením zisťujú, že fungujú porovnateľne, ako chemické lieky.

Bylinkou, ktorá je mužskému zdraviu prospešná je kotvičník zemný. Pokiaľ ho ešte nepoznáte, povieme vám, čím vás môže ohromiť.

kotvičník na erekci

🌿 Kotvičník zemný

Kotvičník zemný (alebo tiež Tribulus terrestris) je liečivá bylina z čeľade kacibovitých, ktorá sa používa ako v medicíne, tak vo voľnopredajných doplnkoch stravy. (Predovšetkým v tých, ktoré užívajú športovci.) Za jeho domovinu považujeme východné štáty, ako je Čína, Japonsko a India. A to aj napriek tomu, že dnes rastie aj v Austrálii a v Európe.

💡 Účinky kotvičníka na naše zdravie

Aj keď predchádzajúce riadky pôsobí možno trochu nezaujímavo, všetko si vynahradíme v popise jeho účinkov. Tie sú totiž hviezdne.

Kotvičníka sa pripisuje schopnosť:

 • Chrániť zdravie srdca
 • Udržiavať zdravú hladinu cukru v krvi
 • Zvýšiť sexuálnu túžbu

Tiež sa o ňom hovorí, že môže mať diuretické (močopudné) účinky, môže posilniť zdravie imunitného systému a najskôr má aj schopnosť zlepšiť infekcie.

V tejto sekcii ale musíme zbúrať niekoľko mýtov. O kotvičníka zemným sa hovorí, že má vplyv na športový výkon. Čo sa ale (v rámci štúdií) nepodarilo uspokojivo potvrdiť. Za nepravdu vedci označujú aj jeho schopnosť zvyšovať hladinu testosterónu v tele. Za predpokladu, že bol v tomto ohľade testovaný na ľuďoch. (Iné výsledky priniesli len štúdie na zvieratách.)

kotvičník zdraví

❔ Pomôže s poruchami erekcie?

Teraz sa pozrieme na to, ako je na tom kotvičník zemný s podporou erekcie. V prvom rade musíme spomenúť, že účinky na zvýšenie libida má merateľné ako u mužov, tak u žien. (Čo nebýva vždy zvykom.) Tiež má podľa všetkého vplyv na väčšiu vzrušivosť a uspokojenie z erotických hrátok.

Ovšem, výsledky, ktoré by potvrdzovali jeho vplyv na liečbu erektilnej dysfunkcie tak jednoznačné nie sú. Predovšetkým preto, že u testovaných subjektov boli pozorované obidva druhy záverov. (Čiže, u niektorých testovaných došlo k zlepšeniu a u iných zase k vôbec žiadnej zmene.) Kvôli všetkým týmto dôvodom je potreba, aby účinky kotvičníka zemného prešli podrobnejším skúmaním.

📑 Kde všade ho nájdeme

V prípade, že máte záujem o pozitívne účinky kotvičníku zemného na vaše libido, pozrieme sa na to, kde všade ho nájdeme.

Dopriať si možno:

 • Čaj z kotvičníka zemného
 • Potravinové doplnky s Tribulus terrestris zemným
 • Sirup z kotvičníka zemného
 • Tinktúru z kotvičníka zemného
čaj z kotvičníku

Čo sa týka jeho užívanie, to je považované za bezpečné. Medzi jeho vedľajšími účinkami boli zaznamenané len žalúdočné kŕče a reflux. (Pálenie záhy.)

Odborníci však naznačujú, že vo vyšších dávkach môže mať vplyv na zdravie močového ústrojenstva. Z toho dôvodu by ste sa mali o jeho použití najprv poradiť so svojím lekárom a nemali by ste prekračovať odporúčané dávkovanie, ktoré je vždy uvedené výrobcom.

Záver

Hoci sme museli vyvrátiť mýtus, ktorý tvrdí, že kotvičník zemný zvyšuje hladinu testosterónu v tele, má priaznivý vplyv na ľudské libido. Čo rozhodne nie je vôbec zlá bilancia. Rovnako ako všade inde ale platí, že o vašich krokoch by mal vedieť váš ošetrujúci lekár.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *