Kategórie
Problémy s erekciou

Ako vydržať dlhšie pri sexe? Vieme, ako na to

Kto nemá v dnešnej dobe sex, ako by ani nebol. Ako málo úspešné hodnotíme aj ľudí, ktorí ho majú príliš krátky. Ako je to ale s dĺžkou sexuálneho styku naozaj? Nenadhodnocujeme trochu svoju výdrž?

Vo filmoch, ale aj od vašich priateľov niekedy zaznieva, že ľudia majú sex prakticky celú noc. A my tomu často veríme a pripisujeme takýmto jedincov pokročilé schopnosti a väčšiu úspešnosť. Samozrejme, existujú medzi nami ľudia, ktorí do toho dokážu búšiť prakticky bez prestania. Ale také by išlo spočítať na prstoch jednej ruky.

To isté platí aj v prípadoch, kedy vám niekto tvrdí, že priemerný sexuálny styk trvá aspoň pol hodiny. Keď k tomu pridáme napríklad sexuálnu predohru, je možné sa na toto číslo reálne dostať. Ak sa ale zameriame na samotnú penetráciu, zistíme, že doba sexuálneho styku je v skutočnosti oveľa kratšia.

Chcete vedieť viac? Tak pokračujte v čítaní.

priemerná dĺžka sexu

Priemerná dĺžka sexu

Ak vaginálny penetrácia trvá dve až tri minúty, je považovaná za príliš krátku. Ak je to v rozmedzí desiatich minút až pol hodiny, je zase moc dlhá. Tak ako to teda je?

Možno budete prekvapení, ale za optimálnu sa považuje dĺžka penetrácia, ktorá trvá 7-13 minút. S tým, že mnoho ľudí penetruje cca 5 minút. Z čoho vyplýva, že aj keby si niekto doprial sexuálne radovánky celú noc, ak od toho odpočítame rôzne druhy láskanie, na samotnú súlož pripadne len relatívne veľa málo času.

Prečo nevydržím tak dlho?

Nemožno vylúčiť, že niektorí muži majú problém vydržať aj tých 5-7 minút. Na vine môže byť napríklad vyšší vek, alebo nepriaznivý zdravotný stav. Prekvapivo, niekedy môže byť za horšie výdržou aj tvar vášho genitálu, ktorý vás predurčuje ku kratšiemu styku.

V neposlednom rade, úplne vylúčiť nemožno ani sexuálna dysfunkcia, ktoré sa riešia v ordináciách sexuológov. Okrem predčasnej ejakulácie môžete mať erektilnej dysfunkcii. Nenechajte sa ale ovládnuť svojím strachom. Muži, ktorí týmito problémami trpia, majú so správnou diagnózou a dobre zvolenú liečbou veľkú šancu na to, že sa ich sexuálny život v budúcnosti zlepší.

Ako predĺžiť sex

Ako predĺžiť dĺžku sexu?

Niekedy je problém s krátkou výdržou spôsobený aj psychikou. Hrá veľkú úlohu, či muž trpí úzkosťou, má na seba prehnané nároky, je v strese alebo bojuje s depresiou. Niektoré tieto stavy sa dajú liečiť, ale často vám s nimi pomôže aj pár vychytávok.

Môžete skúsiť:

  • Pohovoriť si s náprotivkom
  • Používať kondómy, ktoré obsahujú látky, ktoré pôsobia na dlhšie udržanie erekcie
  • Prerušovania súlože (keď cítite, že to na vás ide, na chvíľu prestaňte a potom pokračujte)
  • Kegelove cviky
  • Nové sexuálne pozície
  • Masturbáciu pred stykom (takže nebudete tak hrrr)

V krajnom prípade môže pomôcť aj odvedenie pozornosti inam. To ale nepovažujeme za ideálnu možnosť, pretože by to mohlo vadiť náprotivku. Že myslíte na niečo iné a nie ste duševne prítomní sa dá spoznať celkom ľahko.

Pokiaľ vás navyše netrápi žiadny konkrétny zdravotný problém a užívanie Viagry (ktorá je mimochodom na predpis) vás neláka, po konzultácii s lekárom (zvlášť, ak užívate nejaké lieky) vyskúšajte dlhodobé užívanie doplnkov stravy pre mužov na podporu vitality a libida, ktoré obsahujú bylinky.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
  • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
  • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 04/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *