Kategórie
Problémy s erekciou

Ako oddialiť orgazmus a predĺžiť sex?

Určite ste o tom už aspoň počuli, alebo sa vám to dokonca stalo. Chystali ste sa na erotickú hru s partnerom a boli ste takí vzrušení, že ste takmer okamžite vyvrcholili. Ale čo ak sa predčasná ejakulácia vyskytuje zakaždým? Dá sa to nejako skrotiť?

Všetci si želáme byť žiadúci a sexi pre svoje náprotivky. Na druhej strane, príliš veľa je príliš veľa. Ak sa pohlavný styk skončí ešte pred jeho začiatkom, nielenže sa budete cítiť trápne, ale ani váš sexuálny partner z toho nebude mať radosť (napriek tomu, že situáciu chápe).

Predčasná ejakulácia však nie je vždy problém. Ak sa vám to stáva sporadicky, nemusíte sa obávať. Ak sa vám to však zdá podozrivo časté, pravdepodobne ide o formu sexuálnej dysfunkcie, s ktorou by ste mali začať niečo robiť.

Nemusíte sa obávať. Všetko dôležité vám povieme nižšie.

predčasná ejakulácia oddiálenie

Problém nazývaný predčasná ejakulácia

Ejakulácia je úplne normálny proces, ku ktorému dochádza v momente mužského vyvrcholenia. Preto je celkom žiaduce, aby muž počas pohlavného styku so svojou partnerkou ejakuloval. Na druhej strane veľa závisí od toho, kedy sa to stane.

Priemerná dĺžka pohlavného styku je približne 6 minút (počítajúc dĺžku penetrácie a nie iné erotické aktivity, ktoré predlžujú sex s partnerom). To je pomerne dlhý čas na to, aby partner dosiahol vyvrcholenie. Ak však vyvrcholíte hneď po začatí penetrácie, hovoríme o predčasnej ejakulácii.

Príčiny predčasnej ejakulácie

Hoci sa mnohí muži predčasnej ejakulácie obávajú, v skutočnosti nie je taká závažná ako erektilná dysfunkcia, ktorá môže súvisieť s nezisteným telesným ochorením (vysoký krvný tlak, obezita, vysoký cholesterol, cukrovka…).

ako predližiť sex

Predčasná ejakulácia je pomerne často spôsobená psychickými stavmi a ťažkosťami, ktoré ovplyvňujú rýchlosť ejakulácie u muža. Nemusí to byť celoživotný problém. Napríklad v mladosti, keď sú muži viac vzrušení a menej skúsení, sa môže predčasná ejakulácia vyskytovať častejšie. Keď však dospejú a získajú viac sexuálnych skúseností, tento problém môže zmiznúť sám od seba.

Predčasnú ejakuláciu môžu ovplyvniť:

 • Nízke sebavedomie
 • Depresia
 • Predčasná ejakulácia v minulosti
 • Strach z predčasnej ejakulácie
 • Strach z nedostatku sexuálnych skúseností
 • Stres
 • Neuspokojivá situácia vo vzťahu

Ako teda vidíte, hoci sa môžete cítiť naozaj zle, s predčasnou ejakuláciou sa vlastne nedá nič robiť. Preto sa zhlboka nadýchnite a skúste zistiť, ako oddialiť ejakuláciu pri ďalšom pohlavnom styku.

Ako oddialiť ejakuláciu a predĺžiť sex?

Teraz sa pozrime na niekoľko tipov, ako oddialiť vyvrcholenie.

Ak chcete mať istotu, že počas pohlavného styku vydržíte dostatočne dlho a že sa nenakazíte pohlavne prenosnou chorobou alebo náhodne neotehotniete, používajte špeciálne kondómy a lubrikačné gély, ktoré obsahujú látky predlžujúce erekciu a odďaľujúce ejakuláciu. Sú voľne dostupné na internete a v drogériách, takže si ich môžete zaobstarať tesne pred plánovaným sexom.

ako oddialiť ejakuláciu

Pokiaľ ide o stravu, skúste doplniť zinok a horčík.

Priamo v akcii sa môžete pokúsiť predĺžiť ejakuláciu tým, že ju na chvíľu zastavíte v okamihu, keď pocítite, že na vás prichádza. Po znížení úrovne vzrušenia môžete opäť pokračovať. Okrem toho môžete pred stykom masturbovať, aby ste počas akcie neboli takí nadržaní.

Ak máte záujem, vyskúšajte pravidelné Kegelove cvičenia na posilnenie svalov panvového dna.

V neposlednom rade môžete vyskúšať aj bylinné doplnky stravy pre mužov na podporu erekcie.

Kategórie
Problémy s erekciou

Ako vydržať dlhšie pri sexe? Vieme, ako na to

Kto nemá v dnešnej dobe sex, ako by ani nebol. Ako málo úspešné hodnotíme aj ľudí, ktorí ho majú príliš krátky. Ako je to ale s dĺžkou sexuálneho styku naozaj? Nenadhodnocujeme trochu svoju výdrž?

Vo filmoch, ale aj od vašich priateľov niekedy zaznieva, že ľudia majú sex prakticky celú noc. A my tomu často veríme a pripisujeme takýmto jedincov pokročilé schopnosti a väčšiu úspešnosť. Samozrejme, existujú medzi nami ľudia, ktorí do toho dokážu búšiť prakticky bez prestania. Ale také by išlo spočítať na prstoch jednej ruky.

To isté platí aj v prípadoch, kedy vám niekto tvrdí, že priemerný sexuálny styk trvá aspoň pol hodiny. Keď k tomu pridáme napríklad sexuálnu predohru, je možné sa na toto číslo reálne dostať. Ak sa ale zameriame na samotnú penetráciu, zistíme, že doba sexuálneho styku je v skutočnosti oveľa kratšia.

Chcete vedieť viac? Tak pokračujte v čítaní.

priemerná dĺžka sexu

Priemerná dĺžka sexu

Ak vaginálny penetrácia trvá dve až tri minúty, je považovaná za príliš krátku. Ak je to v rozmedzí desiatich minút až pol hodiny, je zase moc dlhá. Tak ako to teda je?

Možno budete prekvapení, ale za optimálnu sa považuje dĺžka penetrácia, ktorá trvá 7-13 minút. S tým, že mnoho ľudí penetruje cca 5 minút. Z čoho vyplýva, že aj keby si niekto doprial sexuálne radovánky celú noc, ak od toho odpočítame rôzne druhy láskanie, na samotnú súlož pripadne len relatívne veľa málo času.

Prečo nevydržím tak dlho?

Nemožno vylúčiť, že niektorí muži majú problém vydržať aj tých 5-7 minút. Na vine môže byť napríklad vyšší vek, alebo nepriaznivý zdravotný stav. Prekvapivo, niekedy môže byť za horšie výdržou aj tvar vášho genitálu, ktorý vás predurčuje ku kratšiemu styku.

V neposlednom rade, úplne vylúčiť nemožno ani sexuálna dysfunkcia, ktoré sa riešia v ordináciách sexuológov. Okrem predčasnej ejakulácie môžete mať erektilnej dysfunkcii. Nenechajte sa ale ovládnuť svojím strachom. Muži, ktorí týmito problémami trpia, majú so správnou diagnózou a dobre zvolenú liečbou veľkú šancu na to, že sa ich sexuálny život v budúcnosti zlepší.

Ako predĺžiť sex

Ako predĺžiť dĺžku sexu?

Niekedy je problém s krátkou výdržou spôsobený aj psychikou. Hrá veľkú úlohu, či muž trpí úzkosťou, má na seba prehnané nároky, je v strese alebo bojuje s depresiou. Niektoré tieto stavy sa dajú liečiť, ale často vám s nimi pomôže aj pár vychytávok.

Môžete skúsiť:

 • Pohovoriť si s náprotivkom
 • Používať kondómy, ktoré obsahujú látky, ktoré pôsobia na dlhšie udržanie erekcie
 • Prerušovania súlože (keď cítite, že to na vás ide, na chvíľu prestaňte a potom pokračujte)
 • Kegelove cviky
 • Nové sexuálne pozície
 • Masturbáciu pred stykom (takže nebudete tak hrrr)

V krajnom prípade môže pomôcť aj odvedenie pozornosti inam. To ale nepovažujeme za ideálnu možnosť, pretože by to mohlo vadiť náprotivku. Že myslíte na niečo iné a nie ste duševne prítomní sa dá spoznať celkom ľahko.

Pokiaľ vás navyše netrápi žiadny konkrétny zdravotný problém a užívanie Viagry (ktorá je mimochodom na predpis) vás neláka, po konzultácii s lekárom (zvlášť, ak užívate nejaké lieky) vyskúšajte dlhodobé užívanie doplnkov stravy pre mužov na podporu vitality a libida, ktoré obsahujú bylinky.

Kategórie
Problémy s erekciou

Čo je to erekcia a ako vlastne funguje?

Aj keď (skoro) všetci prevádzkujeme sex, nie všetci vieme, ako naše telá počas neho fungujú. Okrem toho, že máme skreslené, alebo neúplné predstavy o plodnosti a o oplodnenie, treba nevieme, čo je erekcia. Ak jej chcete lepšie rozumieť, pokračujte v čítaní.

Keby sme sa vás spýtali, čo je to erekcie, zrejme by ste sa nám vysmiali. Veď to vie predsa každý! Ide o pripravenosť muža k pohlavnému aktu. Dobre. A čo ďalej? Čo presne tento mechanizmus v tele muža spúšťa? A čo presne sa počas erekcie deje? To už nám zrejme povedať nedokážete.

Nie, že by to bola chyba. Bez týchto znalostí sa dá bez problému žiť. Na druhú stranu, nie je to trochu škoda, že nevieme, čo sa v tejto situácii s mužským telom deje? Okrem toho, že vďaka pochopeniu erekcie budete vedieť, ako spolu niektoré veci súvisia, budete môcť týmito zaujímavosťami ohromovať svojich kamarátov a kolegov.

Teraz už ale začneme s našim dnešným výkladom.

ako funguje erekcia

Čo je to erekcia?

Erekcia je iný názov pre stoporenia mužského pohlavného orgánu. Keby to tak nebolo, nebol by muž schopný intímneho spojenia so ženou. A tým pádom by nedošlo k reprodukcii. Pretože by nedošlo k oplodneniu vajíčka ženy, z ktorého sa následne začne vyvíjať v jej maternici dieťa.

Možno ste to nevedeli, ale určité formy erekcie je schopný aj ženský klitoris. Tiež poznáme aj erekciu / stoporenie bradaviek počas stimulácie.

Ako funguje erekcie?

Teraz sa pozrieme na to, aký mechanizmus je na dosiahnutie erekcie potreba. A vedzte, že jeho fungovanie je pomerne spletité. Počas stimulácie (ale nie nevyhnutne), dôjde k vyslaniu signálu do sakrálneho erekčného centra. Sakrálna centrum vyšle signál ďalej. Ten prebehne cez niekoľko ďalších centier (nervi erigentes, plexus hypogastricus inferior, plexus prostaticus a nervi cavernosa) až k cievam penisu.

Tu je prítomné vetvenia. Dôjde tu k vypusteniu acetylcholínu, ktorý priamo pôsobí na endotel ciev. Vytvorí sa oxid dusnatý, ktorý dilatuje cievy. Dôjde k ochabnutiu Ebnerových vankúšiky a k väčšiemu prietoku krvi. Naplnením dôjde k zvýšeniu tlaku a k reflexivnímu sťahu. Takže nedôjde k samovoľnému odtoku krvi. A výsledkom je erekcie.

ako vyvolať erekciu

Ako vyvolať erekciu

Ciest, ako vyvolať erekciu, existuje niekoľko. Asi všetci poznáme fyzickú stimuláciu. K nej sa môže použiť okrem končatiny aj pusa, alebo ženské pohlavné ústrojenstvo. Druhou cestou je naše vlastné fantázie, alebo iný nefyzické stimul. (Penis sa môže ztopořit v spánku, alebo pri pohľade na krásnu ženu.)

Problémy spojené s erekciou

Problémy s erekciou pomerne často spôsobuje erektilnej dysfunkcie. Tá ale môže byť zapríčinená širokým spektrom chorôb a zdravotných problémov. Vplyv na ňu môže mať úzkosť s depresiou. Riziková je aj cukrovka, alebo ochorenia kardiovaskulárneho systému. Tiež by ste si mali nechať skontrolovať hladinu cholesterolu, tlak a obličky. Medzi poruchy erekcie sa radí aj predčasná ejakulácia. Tá ale bežne súvisí s príčinou, ktorá je niekde v psychike. (Môže ísť napríklad o stud, alebo o stres.)

Ako zlepšiť erekciu

V prvom rade by ste mali absolvovať dôkladnú zdravotnú prehliadku. Bežne sa stáva, že akonáhle sa začne riešiť primárna príčina problému, problémová erekcie sa zlepší. Tiež sa ale hodí zapracovať na úpravách vášho životného štýlu.

Sami sebe prospejete tým, že:

 • Začnete pravidelne cvičiť
 • Do jedálnička zaradíte viac ovocia, zeleniny a ďalších zdravých potravín
 • Budete pestovať kvalitné vzťahy so svojimi sexuálnymi partnermi (v tomto ohľade je dôležitá aj dobrá komunikácia)
 • Vyskúšate erotické pomôcky (môže vám byť nápomocný erekčný krúžok)
 • Budete dostatočne spať
 • Budete menej v strese

Tiež sa skúste zamerať na svoje prežitky. A až tak veľmi neriešte svoje výkony. Vďaka tomu by ste mali byť oveľa menej v strese. Tiež môžete vyskúšať dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy s bylinkami na erekciu.

Kategórie
Problémy s erekciou

Ranná erekcia: Problém, alebo dôkaz zdravie?

Či už ste muž, alebo jeho náprotivok, zrejme viete, že na vás každé ráno čaká pevná erekcie. Čo môže byť nepríjemné, alebo trochu trápne. Zvlášť v mladších rokoch, keď bývate v jednej izbe so súrodencami opačného pohlavia. Chcete vedieť, k čomu je ranná erekcia dobrá? Prípadne, čo sa môže diať, keď ju z ničoho nič stratíte?

Ranná erekcia je vo svete milostných hrátok pojem, ktorý pozná takmer každý z nás. Ráno sa prebudíte a aj keď pre to vôbec nič nerobíte, váš penis je pripravený na akciu. (Zvyčajne k nevôli žien, ktoré si chcú pospať, ponáhľajú do práce, alebo nemajú na hrátky zrovna chuť.)

Uvažovali ste ale niekedy nad tým, prečo k rannej erekcii vlastne dochádza? Prípadne o tom, či problém s rannou erekciou môže poukazovať na skryté problémy s vaším sexuálnym zdravím?

Či už znie odpoveď na tieto otázky kladne, alebo záporne, veríme, že vám rozhodne neuškodí, keď sa o tejto problematike dozviete čo najviac.

proč dochází k ranní erekci

Prečo dochádza k rannej erekcii

Niektorí ľudia (a zvlášť tí, ktorí zatiaľ nemajú veľa skúseností) žijú v predstave, že stoporený penis znamená erotickú stimuláciu, alebo nemravný myšlienky prebúdzajúceho sa muža. Samozrejme, nemožno to vylúčiť, ale nie je to jediný dôvod, ktorý má na rannú erekciu priamy vplyv.

Medzi ďalšie spúšťače patria:

 • Relaxácia mozgu
 • Hormóny

Častejšie sa s rannou erekciou stretávajú muži mladšieho veku, ale je obvyklá u všetkých vekových skupín.

Čo robiť, keď nemám rannú erekciu?

Čo si budeme rozprávať. Pripravenosť k akcii hneď od rána vo vás môže vzbudzovať pocit vlastnej výkonnosti a sexuality. Čo je dozaista príjemné. Niektorí muži sa ale musia potýkať s jej stratou. A to celkom prirodzene vedie k otázkam, či je všetko v poriadku.

co dělat když nemám ranní erekci

V prvom rade, k erekcii bežne dochádza aj v spánku. Najčastejšie počas fázy REM, počas ktorej telo testuje systém, vrátane toporivých telies, ktoré sú prítomná v penise. Nemusí k nej ale dochádzať vždy. To, že sa ráno prebudíte bez erekcie môže znamenať, že ste sa neprebudili z REM fázy, ale z ľahšie formy spánku, v ktorej nie je erekcie obvyklá. Samozrejme ale nemožno vylúčiť, že chýbajúce ranné erekcie môže poukazovať na problémy s erektilnou dysfunkciou.

Na vašom mieste by sme sa ňou začali seriózne zaoberať až vo chvíli, keď spozorujete problémy sa stoporením penisu aj počas styku s náprotivkom. (Pravdaže, nie len jednorazovo, ale dlhodobo.)

Tipy, ako podporiť erekciu

Vaše prvé kroky pri riešení problémov by mali viesť do ordinácie praktického lekára, alebo urológa. Aj keď v tom možno nevidíte zmysel, erektilná dysfunkcia môže byť spôsobená skrytým zdravotným problémom, ako je cukrovka, depresia alebo ochorenia kardiovaskulárneho systému. Keď sa táto varianta potvrdí a začnete sa liečiť, problémy s erekciou by sa mali postupom času upraviť.

jak podpořit erekci

Nie vždy má ale problémová erekcie objektívne príčinu, ktorú by bolo možné riešiť. V takýchto prípadoch lekári pacientom odporúčajú zapracovať na psychike, ktorá môže byť spúšťačom predčasnej ejakulácie. Takým pacientom lekári neodporúčajú užívanie liekov na predpis (ako je napríklad Viagra). Namiesto toho im môžu odporučiť dlhodobé užívanie doplnkov stravy na podporu erekcie, ktoré obsahujú bylinky.

Tie, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na nástup erekcie a túžby, sú:

Veľmi dobré výsledky má aj komunikácia s náprotivkom. Ak vie, že máte čas od času problémy s dosiahnutím erekcie, nevyhýbajú sa styku kvôli vzájomnému odcudzeniu, ale kvôli svojim pocitom zlyhania a hanby. Keď to bude vedieť, bude pre vás mať oveľa väčšie pochopenie a pomôže vám tieto ťažkosti prekonať.

Kategórie
Problémy s erekciou

Bolesť semenníkov: Čo prezradí a prečo k nej dochádza?

Ľudské telo je spletitý systém, v ktorom sa čas od času niečo zadrhne, či pokazí. Muža môže prekvapiť bolesť semenníka pri dotyku, alebo bolesť semenníkov pri sexe. Ale aj mnoho ďalších stavov, ktoré semenníky postihujú a ktoré môžu úplne prirodzene vyvolávať otázky, či je všetko v poriadku. Kedy je potrebné sa báť?

Bolesť semenníkov bez sexu, alebo bolesť semenníkov pri prechladnutí môže prísť rade mužov podozrivá. Pretože sú ale často oveľa menej zodpovední, mnohokrát nechávajú tieto prejavy žiť vlastným životom.

Niekedy sa nič nestane. Trebárs, keď viete, že ste sedeli niekoľko hodín na tvrdom a nepohodlnom sedle vášho kolesá, čím pádom došlo k otlačeniu vašich intímnych partií. Oveľa závažnejšie ale je, keď sa podobný, alebo aj horší stav dostaví z ničoho nič.

Preto vám ponúkame nášho detailného sprievodcu, ktorý vám zodpovie všetky vaše zvedavé otázky, ktoré sa tejto témy priamo týkajú.

priciny bolesti semmenikov

Prečo dochádza k bolesti semenníkov?

Nebudeme vám mazať med okolo úst. Za bolesťou semenníkov môže stať zápal semenníkov, alebo napríklad rakovina semenníkov. Ale aj zhruba tisíc ďalších dôvodov, ktoré s tými vyššie uvedenými nemusí mať vôbec nič spoločné.

Medzi ďalšie bežné príčiny tohto problému patrí napríklad:

 • Močové kamene
 • Diabetická neuropatia (ktorá poškodzuje nervy)
 • Varikokéla
 • Gangréna
 • Hydrokéla
 • Nezostúpené semenník
 • Testikulárne torzia

Pre svoj vlastný kľud svoju bolesť nikdy neignorujte a radšej sa spojte so svojím lekárom. Zvlášť, ak máte horúčku, nahmatal ste podozrivú hrčku, je prítomné začervenanie s opuchom a citlivosťou na pohmat, či zvracanie.

Čo prezradí bolesť semenníkov o vašom zdraví

Aj keď sa oba semenníky nachádzajú v tesnom susedstve, bolesť a zdravotné problémy vám môže spôsobovať iba jedno z nich. Môže vám postihnutá strana napovedať, čoho sa bude problém asi týkať?

Čo prezradí bolesť semenníkov

Bolesť ľavého semenníka

Možno sa budete čudovať, ale technicky vzaté je ľavej semenník oveľa náchylnejší k vzniku rôznych problémov. Je to dané predovšetkým tým, že jeho anatómia je oproti tomu napravo nepatrne iná.

U ľavého semenníka existuje zvýšená pravdepodobnosť:

 • Varikokéla
 • Zápalu
 • Spermatokély
 • Torzia semenníka
 • Úrazu (schválne si všimnite, že vaše ľavej semenník visí trochu ktorej)
 • Rakoviny

Bolesť pravého semenníka

Samozrejme, nie je vylúčené, že sa nejaká ťažkosť prihodí aj pravému semenníku. Podľa dostupných informácií však nejde o tak častý jav, ako je tomu u toho ľavého.

bolesť pravého a ľavého semenníka

Bolesť semenníkov po ejakulácii

Sex je korením života. Takže od neho očakávame mnohé, ale rozhodne nie bolesť. Zvlášť po ejakulácii, kedy sa nám má po tele rozliať pocit úplnej blaženosti. Jednou z možných príčin môže byť zápal prostaty, ktorý môže byť chronický, či akútne. Nepríjemné pocity môžu vyvolať aj antidepresíva, cysty a močové kamene. Nie je dokonca vylúčený ani negatívny vplyv psychiky.

Liečba

Pokiaľ máte bakteriálny zápal prostaty, lekár vám môže predpísať antibiotiká. Na rakovinu sa zase používa klasická liečba typu ožarovanie, či chemoterapia. Prípadne vám predpíše lieky, ktoré pomáhajú s liečbou zápalov a zabraňujú vzniku bolesti. V naozaj vážnych prípadoch možno uvažovať aj o operácii.

Ako teda vidíte, nemusí to byť vždy tak zlé, ako sa to na prvý pohľad tvári. Dôležité je len to, aby ste nesedeli s rukami zloženými v lone.

Kategórie
Problémy s erekciou

Problémy s erekciou: Začnite ich riešiť zavčasu

Kvalita erekcie, jednoduchosť jej dosiahnutia a dĺžka, po ktorú je možné ju udržať je medzi mužmi veľká téma. Snáď preto, že podľa nej odvodzujeme sexuálne zručnosti a celkovú životnú úspešnosť. Preto nie je divu, že sa s vami málokto podelí o to, že ho trápi poruchy erekcie. Pritom, keď im budete predchádzať, erektilná dysfunkcia nebude mať šancu!

Milovanie je neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Okrem toho, že podporuje dobrú náladu prehlbuje citové puto, ktoré máme s náprotivkom. V neposlednom rade ide o skvelý spôsob, ako sa zbaviť stresu.

Lenže, ako nám pribúdajú roky, nabaľujú sa na nás rôzne choroby a zdravotné problémy, ktoré môžu vyústiť až do neschopnosť intímneho spojenia. Čo môže byť pre postihnutého zdrojom jeho nízkeho sebavedomia, či dokonca spoločenským stigmou. (I keď to priatelia nemyslia zle, neuvážené žarty môžu človeka predsa len raniť.)

Aby to nedošlo tak ďaleko, poradíme vám, čo môžete urobiť, aby ste boli čo najdlhšie aktívni.

čo spôsobuje problémy s erekciou

Čo spôsobuje problémy s erekciou

Príčiny problémov s erekciou môžu byť ako fyzického, tak psychického rázu. Veľakrát za nich ale môže aj nespokojnosť s vaším aktuálnym vzťahom.

Čo sa týka zdravotného stavu, na kvalitu erekcie môže mať vplyv:

 • Cukrovka
 • Ochorenia kardiovaskulárneho systému
 • Vysoký krvný tlak
 • Vysoký cholesterol
 • Obezita
 • Ochorenie obličiek
 • Roztrúsená skleróza
 • Parkinsonova choroba

Z toho dôvodu by mala každému riešenie predchádzať dôkladná zdravotná prehliadka, počas ktorej zistíte, či je s vaším telom všetko v poriadku.

Z psychických faktorov má nezanedbateľný vplyv:

 • Stres
 • Úzkosť
 • Depresia

Aby to bolo ešte trochu pestrejšie, môže ísť o následok užívania drog, alebo nadmerného množstva alkoholu a tabaku. Erekcia ale reaguje aj na vek, na to, či netrpíte vyčerpaním a spánkovú depriváciou, alebo na hladiny hormónov, ktoré postupom času klesajú.

najčastejšie problémy s erekciou

Najčastejšie problémy

Väčšina ľudí si pod problémovú erekciou automaticky vybaví problém so stoporením penisu. V skutočnosti môže ísť ale aj o problém s udržaním erekcie počas aktu, alebo o predčasnú ejakuláciu. Posledný spomínaný problém býva väčšinou psychického rázu. Keď sa za neho nebudete hanbiť a začnete s ním pracovať, existuje veľká šanca, že sa ho v blízkej budúcnosti zbavíte.

Ako sa ich zbaviť

Najspoľahlivejšie metódou je už vyššie spomínaná zdravotná prehliadka, ktorá vylúči, že vás ohrozuje nejaká málo nápadná choroba. (Vysoký tlak, ani cholesterol nebolí.) V prípade, že dôjde k jej liečbe, s veľkou pravdepodobnosťou sa upraví aj vaša schopnosť dosiahnuť erekciu. To ale bude vyžadovať pravidelné užívanie liekov.

ako sa zbaviť problémov s erekciou

Domáce riešenie

Väčšinou sa odporúča, aby muži zhodili prebytočnú váhu, pravidelne sa hýbali a zmenili svoj jedálniček, v ktorom by malo byť väčšie množstvo čerstvého ovocia a zeleniny. (A o dosť menej alkoholu, tučných, sladkých a slaných pochutín a nápojov.) Prospešný je aj kvalitný spánok a meditácie (ktorá vás zbaví prebytočného stresu a napätia).

Rozhodne nešliapnete vedľa ani tým, keď vyskúšate doplnky stravy na podporu erekcie s obsahom zinku, či ženšenu, ktorému sa pripisuje energizujúci účinok. Aby sa však mohli účinky byliniek a doplnkov plnohodnotne prejaviť, nezabudnite na ich dlhodobé a hlavne pravidelné užívanie.

domace řiešenie problemov s erekciou

Prevencia

Aby ste mali istotu, že je s vami aj s vaším sexuálnym zdravím všetko v najlepšom poriadku, nezaobíde sa to aj bez ďalších dobre cielených krokov. Napríklad bez prehliadok u urológa, ktorý bude mať perfektné dohľad nad zdravím vašej prostaty. Hoci o nej za normálnych okolností neviete, postupom času môže dôjsť k jej zväčšeniu, či zápalu. Tiež sa ľahšie vyhnete jej karcinómu.

Návšteva urológa

Veľa mužov má z návštevy urológa strach. Preto vás azda ukľudníme tým, keď povieme, že k niečomu takému neexistuje akýkoľvek dôvod. Urológ je špecialista na močové ústrojenstvo (takže k nemu bežne chodia i ženy). Súčasťou toho vášho je prostata, ktorá je v oblasti pod močovým mechúrom. (Jej primárnou funkciou je tvorba tekutiny, ktorá vyživuje spermie.)

Niekedy sa prostata zväčší, čo spôsobuje problémy s prerušovaným močením a ďalšie patálie, za ktoré sa hanbíte. Počas preventívnej prehliadky podstúpite (rýchle a bezbolestné) vyšetrenie pohmatom, počas ktorého lekár vylúči akékoľvek abnormality, ktoré by bolo nutné riešiť. V prípade podozrenia na nejaký patologický stav potom vykoná analýzu vzorky moču, alebo odoberie krv. A to je všetko.

Kategórie
Problémy s erekciou

Test mužskej plodnosti – všetko, čo o ňom potrebujete vedieť

V súčasnej dobe sa chcú ženy, ale aj muži realizovať. Po dokončení školy hľadajú svoju vysnívanú prácu, baví sa so svojimi rovesníkmi a cestujú. A pri pomyslení na tehotenstve sa im leda obracia bábiky. Kým ale ženy vedia, do kedy si môžu dovoliť potomka odkladať, muži otázku svojej plodnosti často vôbec nerieši. Čo môže viesť až k testu mužskej plodnosti.

Čo si budeme rozprávať. Dnes je na svete toľko rôznych lákadiel, že robíme všetko preto, aby sme predišli nechcenému, alebo predčasnému otehotnenia ženy. Kým ich má spoločnosť tendenciu neustále poučovať o tom, v koľkých rokoch je najvhodnejšie založiť rodinu, muži žijú v predstave, že môžu plodiť potomkov až do smrti.

Čo je za normálnych okolností viac menej pravda. (Pozrime sa, ako čulo si vo vysokom veku viedli niektoré z našich popredných celebrít.) To ale zďaleka neznamená, že muži sú v otázke plodnosti úplne z obliga. Aj im sa môžu vplyvom nezdravého životného štýlu a starnutie zhoršovať spermie. Niektorí v neskoršom veku dokonca zistí, že sú neplodní.

Ak sa vám po vybudovaní pozície nedarí založenie rodiny (prípadne chcete vedieť, ako si aktuálne stojíte), mali by ste absolvovať test mužskej plodnosti.

test plodnosti

❔ Kedy začať uvažovať o teste?

Väčšina párov, ktoré sa snažia počať, prichádza do ordinácie lekára relatívne neskoro. Väčšinou až vo chvíli, keď majú za sebou X nechránených pokusov a stále sa nič nedeje. V takom prípade je potrebné zistiť, či je problém na strane muža, alebo ženy. (Prípadne na oboch.) Zatiaľ čo ženy musia absolvovať množstvo rôznych zákrokov (vrátane hormonálnej stimulácie pred asistovanou reprodukciou), mužom väčšinou stačí podstúpiť test plodnosti.

Možno sa pýtate, ako by to malo vyzerať v ideálnom prípade. Napríklad tak, že muži (ale aj ženy, ktoré majú niekedy v budúcnosti záujem o porodenia potomka) pôjdu na test plodnosti ešte za svojej mladosti (kedy treba zatiaľ ani nemajú nič v pláne). Vďaka tomu zistia, ako si aktuálne stojí a či môžu ďalej pokračovať v reprodukčnej prokrastinácie.

💡 Všetko o teste plodnosti

Cieľom testu mužskej plodnosti je zistiť, aký je počet spermií v ejakuláte. Tiež sa skúma ich aktívnosť. (Možno už ste niekedy počuli niečo o lenivých spermiách.) Veľmi dôležitý je aj ich vzhľad. Test mužskej plodnosti sa podstupuje aj po vazektómiu. Vďaka tomu sa dá zistiť, či môžu páry skončiť s používaním ochrany proti nechcenému otehotneniu.

Samotný test nie je bolestivý. Ide len o to, aby ste na špecializovanom pracovisku nechali vzorku svojho semena, ktorý bude skúmaný v laboratórnych podmienkach. Aby však nebol výsledok ničím ovplyvnený, je potrebné, aby ste sa držali niekoľkých jednoduchých zásad.

Tie sú:

 • Zákaz fajčenia, pitia alkoholu, nápojov s kofeínom a užívania drog 5 dní pred absolvovaním testu
 • Zákaz používania určitých byliniek (echinacea …)
 • Zákaz užívania hormónov (pokiaľ ide o lieky, ktoré normálne beriete, poraďte sa o postupe so svojím lekárom)
 • Zákaz ejakulácia 1-3 dni pred testom

Rovnako by ste mali postupovať aj v prípade, že sa rozhodnete pre domáce test plodnosti.

kouření a plodnost

✔ Ako si správne vybrať?

V prípade, že sa hodláte otestovať iba orientačne, vystačíte si s domácim testom mužskej plodnosti. Ten vyrába niekoľko značiek a býva k dostaniu na internete, či v lekárni. V prípade, že sa dlhodobo stretávate s nemožnosťou otehotnieť, je lepšie, keď sa vydáte na test do zdravotníckeho zariadenia. (Tam by ste mali zavítať aj v prípade, že vám vyšiel zle váš domáci test. Tam sa jeho správnosť môže potvrdiť.)

Stavte na prevenciu!

Hoci nemáme vplyv na všetko, môžeme podniknúť niekoľko krokov, ktoré môžu ochrániť kvalitu spermií.

Pomáhá:

 • Prestať fajčiť
 • Znížiť svoju telesnú váhu
 • Nemať semenníky permanentne v teple (tzn. Bez kladenia notebooku na klin)
 • Striedmosť popíjanie alkoholu
 • Vyhýbať sa stresu
 • Neprichádzať do styku s chemikáliami a toxickými látkami
Kategórie
Problémy s erekciou

Čo je to libido a ako ho zvýšiť

Keď príde reč na zdravú sexualitu, skôr, alebo neskôr sa dostaneme k otázke straty libida. Čo to to libido ale vlastne je? A čo všetko ho môže ovplyvniť? Na tieto a ďalšie dôležité otázky vám odpovieme v texte tohto článku.

Aby sme mohli (a chceli) mať sexuálny styk, potrebujeme k tomu sexuálnu túžbu. Keď sme mladí, máme jej plným priehrštím na rozdávanie. Kvôli pozvoľnému procesu starnutia ale o ňu môžeme prísť. Libido pre mužov ovplyvňuje aj spokojnosť v partnerských vzťahoch. (Prípadne aj spokojnosť v iných segmentoch života.)

Ako libido funguje, ako ho možno podporiť a čo robiť, keď sa niekam vytratí vám povieme v nasledujúcich niekoľkých odsekoch.

sexuální libido

Čo je to libido?

Libido je termín, ktorý označuje ľudskú sexuálnu túžbu. Jej úroveň je u každého človeka (aj v závislosti od pohlavia) celkom individuálne. Preto sa môžeme stretnúť s mužmi, ktorí majú záujem o sex niekoľkokrát za deň, aj s tými, ktorým vyhovuje mať sex len niekoľkokrát za mesiac. Stále častejšie sa dnes hovorí aj o asexuálov, ktorí vo svojom živote necíti vôbec žiadnu sexuálnu potrebu.

Na libido má vplyv:

 • Skladba a činnosť hormónov (páni majú kvôli vyšším hladinám testosterónu väčší sexuálny apetít)
 • Stres a psychika
 • Spokojnosť vo vzťahu

Rovnako, ako pri väčšej veľkosti penisu nemožno povedať, že je vysoké libido ideál, ktorého by sa mal každý snažiť dosiahnuť. Príliš vysoké libido môže viesť k zanedbávaniu vašich každodenných povinností, k neschopnosti sa ovládať a k problémom vo vzťahoch.

Čo je nízka sexuálna túžba?

Ako už bolo povedané, každý človek je od ostatných odlišný. To znamená, že je veľmi ťažké určiť, čo je a nie je normálne. Hlavným vodítkom je to, či sa kvôli svojej sexuálnej frekvenciu trápite. Napríklad preto, že skôr ste sa považovali za výkonné a dnes už toľko nie. Prípadne vás do riešenia problému s nízkym libidom tlačí partnerka, ktorá by s vami chcela spávať častejšie.

V takom prípade je múdre sa zamyslieť a po zvážení všetkých dôvodov začať hľadať cesty, ako tento problém vyriešiť.

podpora libida

💡 Tipy pre zvýšenie a podporu libida

Veľa mužov, ktorí pociťujú nižší libido, siaha po voľnopredajných prípravkoch na podporu erekcie. Hoci mnohé z nich funguje, môžu zakrývať váš skutočný problém.

V prípade, že vaše nechuť vychádza z životných ťažkostí (ktoré sa môžu týkať bývania, alebo napríklad financií), väčšinou odznie vo chvíli, keď sa vám ich podarí vyriešiť. Podobne je tomu aj u partnerských vzťahov, pri ktorých by ste mali pracovať na ich objasnenie a skvalitnenie. Pomôcť vám môže manželská, alebo partnerská poradňa, experimentovanie alebo obnovenie vzťahu. K nemu stačí urobiť si na seba čas, niečo spoločne podnikať, načúvať si a viac sa navzájom (i nesexuálnu) dotýkať.

Pokiaľ ani toto všetko nepomáha, môžete vyskúšať:

 • Zvýšenú konzumácii banánov, avokáda a ďalších zdravých potravín (nízke libido môže byť zapríčinené nedostatkom vitamínov a minerálnych látok)
 • Čokoládu (hoci sa považuje za afrodiziakum, konzumujte ju s mierou)
 • Ginkgo-bilobu (zlepšuje prekrvenie tela a tým pádom aj penisu)
 • Pohár vína (opäť iba s mierou)
 • Dostatok spánku
 • Šport (športové aktivity zvyšujú úroveň šťastia a môžu vám pomôcť zdvihnúť hladinu testosterónu)
nízká sexuální touha

Ak máte toto všetko za sebou a nič z toho vám nepomohlo, neurobíte nič zlé, keď sa objednáte k svojmu lekárovi. Je celkom možné, že ide o problém na hormonálnej báze. (Ktorý je možné upraviť vhodnou liečbou.) Tiež nešliapnete vedľa, keď sa objednáte k sexuológovi, ktorý je špecialistom v obore sexuálneho zdravia.

Záver

Nízke libido je problémom len v prípade, že ho ako problém vnímate. Inak ide len o odlišné nastavenie vašej sexuálnej túžby. Takže nejde o nič, kvôli čomu by ste sa mali (pri porovnávaní sa s ostatnými) trápiť.

Kategórie
Problémy s erekciou

Najčastejšie príčiny poruchy erekcie

S poruchou erekcie sa nechce stretnúť snáď žiadny žijúci muž. Okrem toho, že kvôli nej môžu vznikať pochybnosti o vlastnej vitalite a zdraví môže negatívne pôsobiť aj na mužské sebapoňatia. Pridajme k tomu ešte stud a partnerské problémy a je skoro isté, že je zamiesené na prúser. Čo s tým?

Už ste sa s tým niekedy v živote (či už osobne, alebo sprostredkovane) stretli. Oslovíte svoju novú, alebo dlhoročnú partnerku a tešíte sa na vydarený večer, ktorému z vašej strany predchádzala náročná príprava. (Kaderník, nákup nového oblečenia, upratovanie, rezervácie reštaurácie, nákup kvetov …)

Večer sa skvele vyvíja a obaja sa dobre bavíte. Iskrí to medzi vami a je jasné, že skončíte v posteli. Nalejete si pohár vína, pustíte hudbu, partnerka sa vyzlečie, aby vám ukázala nový prírastok do svojej zbierky erotickej bielizne … .A vy zrazu zamrzne. Pretože, hoci je všetko v poriadku, erekcie, ktorá tu ešte pred niekoľkými okamihmi bola je zrazu preč! (Príbeh sa môže odvíjať aj tak, že dôjde k intímnemu spojenia, ale po niekoľkých zasunie z ničoho nič zvädne.)

Ak sa to stane raz, alebo dvakrát v náročnejšom období, tak nejde o nič, kvôli čomu by ste sa mali začať stresovať. Čo keď sa to ale stane viackrát za sebou a zdá sa, že takto to už bude nastálo?

V tom prípade by ste sa mali začať zaujímať o problémy s erekciou. A tiež aspoň trochu o to, ako sa dajú liečiť.

příčiny poruchy erekce

❌ Porucha erekcie

Poruchy erekcie po 50 berieme ako neoddeliteľnú (hoci nevošiel) súčasť života. Málokto ale vie, že s poruchovú erekciou môžu mať skúsenosti aj oveľa mladší muži. Rovnako tak nie každý vie, čo je jej hlavnou príčinou. Čo považujeme za veľké mínus, pretože len skutočné porozumenie môže viesť k odstráneniu problémov.

Že týmto problémom trpíte spoznáte predovšetkým podľa toho, že sa nedokážete vzrušiť. Prípadne dôjde ku stoporenie penisu, ale nie ste schopní svoju erekciu udržať. (Po dobu, ktorá je nevyhnutne potrebná pre uspokojenie potrieb vás a vašej partnerky.) Zároveň je potrebné dodať, že občasné problémy s erekciou sa môžu objaviť u každého sexuálne aktívneho muža a nie vždy ide o následok poruchy.

💡 Najčastejšie príčiny problémov s erekciou

Porucha erekcie môže byť vyvolaná celým radom príčin. Napríklad psychikou (hádka, ťažké životné obdobie), vekom, alebo chorobou. Keďže posledný spomínaný bod môže súvisieť s celou radou spúšťačov, dovoľujeme si vám predložiť ich menšie zoznam.

Poruchy erekcie môže spôsobiť:

 • Obezita
 • Ochorenia kardiovaskulárneho systému
 • depresia
 • cukrovka
 • Úzkosť
 • Ochorenie obličiek
 • Nespavosť
 • Parkinsonova choroba
 • Roztrúsená skleróza

Veľkú úlohu zohráva aj nezdravý životný štýl, ktorý zahŕňa fajčenie, užívanie drog a nadmerné popíjanie alkoholu.

erekce a obezita

🌿 Liečba prírodnou cestou – vyskúšajte tieto bylinky

Ak ste si absolútne istí, že ste úplne zdraví, čo vám potvrdí len a len doktor, môžete sa s ním poradiť o užívaní byliniek. Hoci im veľa mužov neverí, faktom je, že mnohé z nich má na naše telo vplyv, ktorý je porovnateľný s voľnopredajnými doplnky stravy z lekárne. (Niektoré z nich sú taktiež na prírodnej báze.)

Medzi účinné pomocníkov radíme:

 • Ženšen pravý (ide o životabudič, ktorý je veľa obľúbený v Ázii)
 • Ginkgo-bilobu (zlepšuje prekrvenie tela)
 • Macu peruánsku (znižuje stres, ktorý môže spôsobovať problémy s erekciou)
 • Kotvičník zemný (zvyšuje libido)
 • Šafran (je považovaný za afrodiziakum)
 • Krpčiarku (tej sa v angličtine trefne hovorí Horny Goat Weed)
bylinky na poruchu erekce

V závislosti na tom, čo je vám príjemné sa môžete pátrať po bylinkových čajoch, alebo po voľnopredajných doplnkoch stravy. V ani jednom prípade si nezabudnite poriadne prečítať etiketu a zoznámiť sa so správnym dávkovaním.

Myslite tiež na to, že prípravky s širšou kombináciu bylín budú mať pravdepodobne silnejšie účinky. (Prípadne zvládnu riešiť viac problémov naraz.)

💊 Lieky

Samozrejme, nie každý bylinkám verí. Prípadne, lekár dôjde k záveru, že vaše problémy vyžadujú človekom vyrobená liečivá. V takejto situácii je múdre dbať jeho odborných rád a prestať experimentovať. (Lieky a byliny sa môžu rušiť navzájom, alebo narobiť ešte nejakú oveľa horšie paseku.)

Medzi najznámejšie lieky proti poruchám erekcie patria:

viagra

Veľa sa hovorí aj o lieku Cialis. Ten sa nám však nepodarilo dohľadať na stránkach masovo overených lekární. (Často je k dostaniu na čiernom trhu, takže nemáte istotu, že nemáte doma falzifikát.) Tiež má široké spektrum nežiaducich účinkov.

Záver

Problémy s erekciou sú v niektorých životných situáciách úplne normálne a nie je nutné si kvôli nim robiť ťažkú hlavu. Pokiaľ ale pretrvávajú, je určite vhodné navštíviť lekára. V prípade, že príde na príčinu problému (ktorú môže byť aj úplne iná choroba), váš stav by sa mal v dohľadnej dobe uspokojivo zlepšiť.

Kategórie
Problémy s erekciou

Zväčšená prostata a jej vplyv na erekciu

Ak ste muž a ste na hranici stredného veku, z hľadiska početnosti je len otázka času, kedy začnete pociťovať prvé problémy s prostatou. Hoci nie je tento orgán na prvý pohľad vidieť, jeho dobrá kondícia je extrémne dôležitá pre bezproblémové močenie a (nielen) sexuálne zdravie. Viete, ako spoznáte, že s ním máte začať niečo podnikať?

O zväčšené prostate sa v našej spoločnosti hovorí len v súvislosti s reklamami na voľne predajné prípravky pre mužov. To je však obrovská chyba, pretože zväčšená, alebo inak problémová prostata môže dosť výrazne ovplyvniť kvalitu vášho života. (V prípade, že ide o rakovinu prostaty i jeho dĺžku.)

Preto, akonáhle na sebe začnete pozorovať prvé ťažkosti, vezmite rozum do hrsti, na chvíľku sa zbaví svojej predstavy kráľa džungle a bežte je okamžite riešiť. Okrem toho, že budete mať tyhle horúce chvíľky čoskoro za sebou sa už nebudete musieť ničím trápiť.

Akú neplechu dokáže spôsobiť zväčšená prostata a ako ju dostať zase späť do formy si objasníme v nasledujúcich moduloch.

příčiny zvětšené prostaty

❔ Aký má vplyv na erekciu?

Prostata je orgán, ktorý je dôležitý pre prežitie spermií. Dá sa teda povedať, že je jedným z mnohých dielov mužského rozmnožovacieho ústrojenstva. Vzhľadom k jej polohe okolo močovej trubice toho ale dokáže ovplyvniť oveľa viac. (Napríklad to, či sa budete v neskoršom veku potýkať s prerušovaným močením.) Aký má ale zväčšená prostata vplyv na erekciu a sexuálne zdravie?

Na túto otázku je veľmi zložité hľadať uspokojivú odpoveď. Za hlavný spúšťač problémov s erekciou považujeme erektilnú dysfunkciu. Pravda je ale taká, že zväčšená prostata a erektilnej dysfunkcie sa môžu v určitých situáciách prelínať. Zvlášť, pokiaľ sa s niektorým z týchto problémov liečite. (Lieky na liečbu zväčšenej prostaty môžu spôsobovať problémy s dosiahnutím erekcie. Niektoré lieky proti erektilnej dysfunkcii zase môžu zlepšiť problémy s nezhubné zväčšenou prostatou.)

💡 Najčastejšie príznaky zväčšenej prostaty

Ako už sme predostreli v úvode, problémy je vhodné začať riešiť už vo chvíli, keď sa u vás objavia. Nie každý laik ale vie, čo je a nie je normálne. Preto sa pozrieme na symptómy zväčšenej prostaty.

Patria medzi ne:

 • Časté močenie
 • Neschopnosť pri močení úplne vyprázdniť mechúr
 • Prerušované močenie
 • Nočné močenie
 • Inkontinencia
 • Slabý prúd moču
 • Krv v moči
 • Bolesť počas močenia

Čo sa týka výskytu, za rizikovú skupinu sa považujú muži v strednom veku. (A starší.) Problémy môžu mať aj muži s vrodenými abnormalitami.

prostata a močení

👨🏻‍⚕️ Liečba zväčšenej prostaty

Akonáhle prídete k lekárovi (ťažkosťami s prostatou sa bežne zaoberá urológ), ten sa vás opýta na vaše ťažkosti a na rodinnú anamnézu. Následne prikročí k vyšetrenie, ktoré zahŕňa aj hmatovú kontrolu prostaty. Ďalej môže urobiť krvný test, alebo test moču. Bežná je aj cystoskopia a röntgen.

Čo sa týka liečby, lekár vám môže odporučiť kúpu overeného a zároveň komerčne dostupného prípravku na prostatu. Tiež vám odporučí dostatočne piť. (Pre svoje vlastné dobro sa ale vyhnite nápojom s alkoholom a kofeínom.)

Súčasťou liečby môže byť aj:

Posilňovanie svalov panvového dna
Zvyk chodiť na toaletu, akonáhle ucítite potrebu
Osvojenie techník, ako lepšie zvládať stres
Používanie byliniek (Žihľava dvojdomá, serenoa plazivá …)

Záver

Hlavným dôvodom, prečo si dávať na zdravie prostaty pozor je to, že sa za príznaky môže skrývať aj nejaká závažnejšie choroba. Keďže do vás nikto nevidí, je lepšie podstúpiť sériu nutných vyšetrení než sa nakoniec chytať za hlavu.