Kategórie
Problémy s erekciou

Problémy s erekciou: Začnite ich riešiť zavčasu

Kvalita erekcie, jednoduchosť jej dosiahnutia a dĺžka, po ktorú je možné ju udržať je medzi mužmi veľká téma. Snáď preto, že podľa nej odvodzujeme sexuálne zručnosti a celkovú životnú úspešnosť. Preto nie je divu, že sa s vami málokto podelí o to, že ho trápi poruchy erekcie. Pritom, keď im budete predchádzať, erektilná dysfunkcia nebude mať šancu!

Milovanie je neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Okrem toho, že podporuje dobrú náladu prehlbuje citové puto, ktoré máme s náprotivkom. V neposlednom rade ide o skvelý spôsob, ako sa zbaviť stresu.

Lenže, ako nám pribúdajú roky, nabaľujú sa na nás rôzne choroby a zdravotné problémy, ktoré môžu vyústiť až do neschopnosť intímneho spojenia. Čo môže byť pre postihnutého zdrojom jeho nízkeho sebavedomia, či dokonca spoločenským stigmou. (I keď to priatelia nemyslia zle, neuvážené žarty môžu človeka predsa len raniť.)

Aby to nedošlo tak ďaleko, poradíme vám, čo môžete urobiť, aby ste boli čo najdlhšie aktívni.

čo spôsobuje problémy s erekciou

Čo spôsobuje problémy s erekciou

Príčiny problémov s erekciou môžu byť ako fyzického, tak psychického rázu. Veľakrát za nich ale môže aj nespokojnosť s vaším aktuálnym vzťahom.

Čo sa týka zdravotného stavu, na kvalitu erekcie môže mať vplyv:

 • Cukrovka
 • Ochorenia kardiovaskulárneho systému
 • Vysoký krvný tlak
 • Vysoký cholesterol
 • Obezita
 • Ochorenie obličiek
 • Roztrúsená skleróza
 • Parkinsonova choroba

Z toho dôvodu by mala každému riešenie predchádzať dôkladná zdravotná prehliadka, počas ktorej zistíte, či je s vaším telom všetko v poriadku.

Z psychických faktorov má nezanedbateľný vplyv:

 • Stres
 • Úzkosť
 • Depresia

Aby to bolo ešte trochu pestrejšie, môže ísť o následok užívania drog, alebo nadmerného množstva alkoholu a tabaku. Erekcia ale reaguje aj na vek, na to, či netrpíte vyčerpaním a spánkovú depriváciou, alebo na hladiny hormónov, ktoré postupom času klesajú.

najčastejšie problémy s erekciou

Najčastejšie problémy

Väčšina ľudí si pod problémovú erekciou automaticky vybaví problém so stoporením penisu. V skutočnosti môže ísť ale aj o problém s udržaním erekcie počas aktu, alebo o predčasnú ejakuláciu. Posledný spomínaný problém býva väčšinou psychického rázu. Keď sa za neho nebudete hanbiť a začnete s ním pracovať, existuje veľká šanca, že sa ho v blízkej budúcnosti zbavíte.

Ako sa ich zbaviť

Najspoľahlivejšie metódou je už vyššie spomínaná zdravotná prehliadka, ktorá vylúči, že vás ohrozuje nejaká málo nápadná choroba. (Vysoký tlak, ani cholesterol nebolí.) V prípade, že dôjde k jej liečbe, s veľkou pravdepodobnosťou sa upraví aj vaša schopnosť dosiahnuť erekciu. To ale bude vyžadovať pravidelné užívanie liekov.

ako sa zbaviť problémov s erekciou

Domáce riešenie

Väčšinou sa odporúča, aby muži zhodili prebytočnú váhu, pravidelne sa hýbali a zmenili svoj jedálniček, v ktorom by malo byť väčšie množstvo čerstvého ovocia a zeleniny. (A o dosť menej alkoholu, tučných, sladkých a slaných pochutín a nápojov.) Prospešný je aj kvalitný spánok a meditácie (ktorá vás zbaví prebytočného stresu a napätia).

Rozhodne nešliapnete vedľa ani tým, keď vyskúšate doplnky stravy na podporu erekcie s obsahom zinku, či ženšenu, ktorému sa pripisuje energizujúci účinok. Aby sa však mohli účinky byliniek a doplnkov plnohodnotne prejaviť, nezabudnite na ich dlhodobé a hlavne pravidelné užívanie.

domace řiešenie problemov s erekciou

Prevencia

Aby ste mali istotu, že je s vami aj s vaším sexuálnym zdravím všetko v najlepšom poriadku, nezaobíde sa to aj bez ďalších dobre cielených krokov. Napríklad bez prehliadok u urológa, ktorý bude mať perfektné dohľad nad zdravím vašej prostaty. Hoci o nej za normálnych okolností neviete, postupom času môže dôjsť k jej zväčšeniu, či zápalu. Tiež sa ľahšie vyhnete jej karcinómu.

Návšteva urológa

Veľa mužov má z návštevy urológa strach. Preto vás azda ukľudníme tým, keď povieme, že k niečomu takému neexistuje akýkoľvek dôvod. Urológ je špecialista na močové ústrojenstvo (takže k nemu bežne chodia i ženy). Súčasťou toho vášho je prostata, ktorá je v oblasti pod močovým mechúrom. (Jej primárnou funkciou je tvorba tekutiny, ktorá vyživuje spermie.)

Niekedy sa prostata zväčší, čo spôsobuje problémy s prerušovaným močením a ďalšie patálie, za ktoré sa hanbíte. Počas preventívnej prehliadky podstúpite (rýchle a bezbolestné) vyšetrenie pohmatom, počas ktorého lekár vylúči akékoľvek abnormality, ktoré by bolo nutné riešiť. V prípade podozrenia na nejaký patologický stav potom vykoná analýzu vzorky moču, alebo odoberie krv. A to je všetko.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 04/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *