Kategórie
Bylinky

Ženšen pravý – podporí krvný obeh a dodá energiu

Predstavte si, aké by to bolo, keby ste žili v nejakej zo starovekých civilizácií a začal vás sužovať nepríjemný zdravotný problém. Čo by ste robili? Zrejme by ste išli za ľudovým liečiteľom, ktorý by vám naordinoval užívanie byliniek. Jednou z nich je ženšen pravý, ktorý má pozitívne účinky na naše telo i dnes.

V súčasnej dobe veľa z nás spolieha na farmaceutický priemysel. Ten je schopný vyrobiť syntetické látky, ktoré môžu ovplyvniť niektoré procesy v ľudskom tele. Prípadne nás dovedú zbaviť zdravotných problémov a chorôb, ktoré boli ešte pred sto rokmi smrteľné.

Veľa z nás sa ale vracia späť k prírode. Na rany používame rastlinné masti a užívame prírodné doplnky stravy. (Napríklad na podporu rastu vlasov, či pre posilnenie imunitného systému.) Čo keď sme ale dlhodobo unavení a dali by sme pol kráľovstva za nejaký účinný životabudič?

Nuž, buď sa budete dopovať kofeínom a energetickými nápojmi, alebo si doprajete ženšen.

Viete, čo vám môže ponúknuť?

ženšen na erekci

🌿 Ženšen pravý

Ženšen je niekoľkými odrodová rastlina s veľkým koreňom. (Ktorý sa mimochodom považuje za najcennejšie.) Jeho účinky prvýkrát využili ľudia v Ázii. O tom svedčí aj jeho názov, ktorý bol vybraný kvôli podobnosti tvaru koreňa s telom človeka. Až do súčasnej doby je neoddeliteľnou súčasťou čínskej medicíny.

💡 Účinky ženšenu

Ženšen pravý má na ľudské telo úctyhodné množstvo pozitívnych účinkov. Z toho dôvodu po ňom môžete siahnuť v rôznych fázach svojho života.

Ženšenu sa pripisuje schopnosť:

 • Dodať telu energiu
 • Zlepšovať kognitívne funkcie
 • Bojovať proti zápalom
 • Predchádzať chrípke
 • Znižovať hladinu cukru v krvi
 • Riešiť problémy s erektilnou dysfunkciou
 • Posilňovať imunitný systém
 • Podporiť krvný obeh

Ako teda môžete vidieť, neexistuje dobrý dôvod, prečo si nedopriať nápoj z pravého ženšenu, či potravinový doplnok z neho čo najskôr. Myslite ale na to, že všetkého veľa škodí. Keď to preženiete, môžete sa potýkať s radom nežiaducich účinkov.

Medzi nimi je napríklad bolesť hlavy, problém so spánkom, hnačka, sucho v ústach, nervozita alebo delírium. (Úplne vyhnúť by sa mu mali ľudia, ktorí užívajú antidepresíva a ľudia, ktorí používajú lieky na riedenie krvi. Môže byť nevhodný aj pre pacientov, ktorí sa liečia s cukrovkou a so srdcom.)

ženšen erekce

Podporí erekciu a výdrž

Hoci sú vedci v pripisovaní účinkov ženšenu na erektilnú dysfunkciu opatrní, nevylučujú, že by mohol mať na jej zvládanie pozitívny vplyv. 

Podľa všetkého môže za zníženie oxidačného stresu, ktorý býva blokátorom zdravé erekcie. Tým, že zlepšuje krvný obeh pomáha priviesť aj viac krvi do vášho penisu. Čo je pre zdravú potenciu taktiež úplne kľúčové. Pravdaže, aj napriek tieto pozitíva si musíme počkať na výsledky ďalších štúdií.

📑 Kde ho nájdeme? Trebárs v prírodných doplnkoch stravy

Ak neviete, akým spôsobom by ste mali ženšen zahrnúť do svojho životného štýlu, urobíte najlepšie, keď investujete do voľnopredajných doplnkov stravy. Tie sú dostupné ako na internete, tak v lekárňach.

Čo sa týka predajcu, vždy preferujte buď už spomínanú lekáreň, obchod so zdravou výživou alebo obchod so športovým náčiním a výživou. Predovšetkým z dôvodu toho, že všetky tieto miesta dbajú na vysokú kvalitu predávaných výrobkov.

Záver

Ženšen je bylina, ktorú sa rozhodne oplatí aspoň raz vyskúšať. Hlavne kvôli tomu, že sa postará o celkovú harmonizáciu vášho tela. Nikdy však neprekračujte odporúčané dávkovanie a dávajte si pozor, aby neprichádzal do interakcie s inými liekmi, ktoré beriete. Ak si nie ste istí, rozhodne je na mieste sa poradiť so svojím lekárom.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 04/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *