Kategórie
Problémy s erekciou

Čo je to erekcia a ako vlastne funguje?

Aj keď (skoro) všetci prevádzkujeme sex, nie všetci vieme, ako naše telá počas neho fungujú. Okrem toho, že máme skreslené, alebo neúplné predstavy o plodnosti a o oplodnenie, treba nevieme, čo je erekcia. Ak jej chcete lepšie rozumieť, pokračujte v čítaní.

Keby sme sa vás spýtali, čo je to erekcie, zrejme by ste sa nám vysmiali. Veď to vie predsa každý! Ide o pripravenosť muža k pohlavnému aktu. Dobre. A čo ďalej? Čo presne tento mechanizmus v tele muža spúšťa? A čo presne sa počas erekcie deje? To už nám zrejme povedať nedokážete.

Nie, že by to bola chyba. Bez týchto znalostí sa dá bez problému žiť. Na druhú stranu, nie je to trochu škoda, že nevieme, čo sa v tejto situácii s mužským telom deje? Okrem toho, že vďaka pochopeniu erekcie budete vedieť, ako spolu niektoré veci súvisia, budete môcť týmito zaujímavosťami ohromovať svojich kamarátov a kolegov.

Teraz už ale začneme s našim dnešným výkladom.

ako funguje erekcia

Čo je to erekcia?

Erekcia je iný názov pre stoporenia mužského pohlavného orgánu. Keby to tak nebolo, nebol by muž schopný intímneho spojenia so ženou. A tým pádom by nedošlo k reprodukcii. Pretože by nedošlo k oplodneniu vajíčka ženy, z ktorého sa následne začne vyvíjať v jej maternici dieťa.

Možno ste to nevedeli, ale určité formy erekcie je schopný aj ženský klitoris. Tiež poznáme aj erekciu / stoporenie bradaviek počas stimulácie.

Ako funguje erekcie?

Teraz sa pozrieme na to, aký mechanizmus je na dosiahnutie erekcie potreba. A vedzte, že jeho fungovanie je pomerne spletité. Počas stimulácie (ale nie nevyhnutne), dôjde k vyslaniu signálu do sakrálneho erekčného centra. Sakrálna centrum vyšle signál ďalej. Ten prebehne cez niekoľko ďalších centier (nervi erigentes, plexus hypogastricus inferior, plexus prostaticus a nervi cavernosa) až k cievam penisu.

Tu je prítomné vetvenia. Dôjde tu k vypusteniu acetylcholínu, ktorý priamo pôsobí na endotel ciev. Vytvorí sa oxid dusnatý, ktorý dilatuje cievy. Dôjde k ochabnutiu Ebnerových vankúšiky a k väčšiemu prietoku krvi. Naplnením dôjde k zvýšeniu tlaku a k reflexivnímu sťahu. Takže nedôjde k samovoľnému odtoku krvi. A výsledkom je erekcie.

ako vyvolať erekciu

Ako vyvolať erekciu

Ciest, ako vyvolať erekciu, existuje niekoľko. Asi všetci poznáme fyzickú stimuláciu. K nej sa môže použiť okrem končatiny aj pusa, alebo ženské pohlavné ústrojenstvo. Druhou cestou je naše vlastné fantázie, alebo iný nefyzické stimul. (Penis sa môže ztopořit v spánku, alebo pri pohľade na krásnu ženu.)

Problémy spojené s erekciou

Problémy s erekciou pomerne často spôsobuje erektilnej dysfunkcie. Tá ale môže byť zapríčinená širokým spektrom chorôb a zdravotných problémov. Vplyv na ňu môže mať úzkosť s depresiou. Riziková je aj cukrovka, alebo ochorenia kardiovaskulárneho systému. Tiež by ste si mali nechať skontrolovať hladinu cholesterolu, tlak a obličky. Medzi poruchy erekcie sa radí aj predčasná ejakulácia. Tá ale bežne súvisí s príčinou, ktorá je niekde v psychike. (Môže ísť napríklad o stud, alebo o stres.)

Ako zlepšiť erekciu

V prvom rade by ste mali absolvovať dôkladnú zdravotnú prehliadku. Bežne sa stáva, že akonáhle sa začne riešiť primárna príčina problému, problémová erekcie sa zlepší. Tiež sa ale hodí zapracovať na úpravách vášho životného štýlu.

Sami sebe prospejete tým, že:

  • Začnete pravidelne cvičiť
  • Do jedálnička zaradíte viac ovocia, zeleniny a ďalších zdravých potravín
  • Budete pestovať kvalitné vzťahy so svojimi sexuálnymi partnermi (v tomto ohľade je dôležitá aj dobrá komunikácia)
  • Vyskúšate erotické pomôcky (môže vám byť nápomocný erekčný krúžok)
  • Budete dostatočne spať
  • Budete menej v strese

Tiež sa skúste zamerať na svoje prežitky. A až tak veľmi neriešte svoje výkony. Vďaka tomu by ste mali byť oveľa menej v strese. Tiež môžete vyskúšať dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy s bylinkami na erekciu.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
  • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
  • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 04/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *