Kategórie
Mužské problémy

Mužská neplodnosť: Čo ju spôsobuje a ako sa jej zbaviť?

Každý z pánov by mal v priebehu svojho produktívneho veku podstúpiť test mužskej plodnosti. Aj keď sa to nezdá, faktom je, že súčasný životný štýl jej práve dvakrát neprospieva. A tak by sa mohlo ľahko stať, že akonáhle príde chvíľa pre počatie potomka, tak to nepôjde. Čo s tým?

Keď príde reč na počatie potomka, v hľadáčiku sú hlavne ženy. Tie kde kto viní z toho, že odkladajú materstvo do neskoršieho veku. Tiež existuje pomerne dosť chorôb, ktoré postihujú ženský reprodukčný systém. (Napríklad endometrióza.) Takže to vyzerá, že hlavný dôvod neplodnosti je predovšetkým na partneriek.

Faktom ale je, že neplodní bývajú aj muži. Dnes sa o tom síce píše v správach a v rôznych štúdiách, ktoré sa snažia zistiť, aký vplyv na to má okolité prostredie. Faktom ale je, že ide stále o okrajové tému, o ktorej sa príliš nehovorí.

Keďže môže byť veľmi ťažké sa s touto diagnózou vnútorne vysporiadať, povieme vám, čo všetko na ňu môže mať vplyv. Tiež sa mrkneme na to, či neexistuje niečo, čo by vás mohlo vrátiť zase späť do hry.

pričiny a podpora mužskej plodnosti

Čo ovplyvňuje mužskú plodnosť?

Mužská neplodnosť môže mať mnoho podôb. V niektorých prípadoch ju spôsobuje neschopnosť dosiahnuť vzrušenie, ktoré by umožnilo realizáciu aktu s partnerkou. V takomto prípade sa ale skôr používa termín erektilnej dysfunkcie. Než vyložene neplodnosť.

Ako neplodnosť sa potom tiež označuje stav, keď muž nemá dostatok spermií, ktoré by boli schopné oplodniť partnerkine vajíčko. Spermie tiež môžu mať horšiu pohyblivosť. V neposlednom rade, na vine môžu byť aj problémy s nízkou hladinou testosterónu, ktorý je pre mužské (nielen) pohlavné zdravie úplne kľúčový.

Príčiny neplodnosti u mužov

Ako už bolo povedané, vplyv na plodnosť mužov má pohlavný hormón testosterón. Ak je ho málo, je úplne pochopiteľné, že nemôžete bodovať. Našťastie, dnes existuje mnoho metód, vrátane tých vyložene lekárskych, ktoré dokážu s hladinou testosterónu trochu pohnúť. Preto je vhodné sa na všetky možnosti opýtať svojho ošetrujúceho lekára.

Ďalej má na mužskú plodnosť vplyv:

  • Genetika
  • Zdravie
  • Fyzická kondícia
  • Jedálniček
test mužskej neplodnosti

Podpora mužskej plodnosti

Ak vám lekár diagnostikuje neplodnosť, než vás vyšle na kliniku, s najväčšou pravdepodobnosťou vám odporučí zmenu životného štýlu. Vek síce neoklamete. Ale môžete skoncovať s fajčením. Nevhodný je pre vaše zdravie i alkohol. V neposlednom rade by ste mali stratiť na váhe a mali by ste sa vyvarovať pesticídov a ďalších látok, ktoré môžu mať na mužskú plodnosť negatívny vplyv.

Medzi ďalšie tipy patrí zvýšená dávka vitamínu C, ktorý chráni bunky pred poškodením. Tiež nie je dobré sa nadmerne stresovať. Pretože stres pôsobí ako na telo, tak na psychiku. Bohužiaľ, v negatívnom zmysle. Nápomocný vám môže byť aj vitamín D. Naopak skúste znížiť konzumáciu sóje.

Bylinky na mužskú plodnosť

Bylinky na mužskú plodnosť

V priebehu celého procesu by ste mali dochádzať na lekárske kontroly. Počas nich sa pokúsi váš lekár zistiť, či došlo k zlepšeniu vášho stavu. V tejto chvíli sa s ním môžete pobaviť o tom, či je možné zaradiť do vašej každodennej životosprávy doplnky stravy s bylinkami pre mužov. (Konzultácie s ním je vhodnejšie z toho dôvodu, že ide o veľmi citlivý mechanizmus. Je preto lepšie, keď má informácie o tom, čo mienite podnikať. Zvlášť, ak sa ešte rozhodol, že vám predpíše lieky.)

Naši predkovia na neplodnosť používali:

V Indii, ktorá preslávila ajurvédou a ďalšími formami duchovného, ale aj ľudového liečiteľstva a učenia, sa odporúča aj ženšen.

Rozhodne je lepšie, keď siahnete po doplnkoch stravy pre mužov s bylinkami, než aby ste sa pokúšali miešať bylinky svojpomocne. Nielen, že ich obsahujú viac druhov. Ale tiež je u nich zaručená bezpečnosť a majú jasne stanovené dávkovanie, ktorého sa dá celý čas držať.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
  • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
  • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 04/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *