Kategórie
Problémy s erekciou Mužské problémy

Potencia u mužov: Ako riešiť problémy a čo pomôže?

Pojem potencia sa bežne používa v súvislosti s mužskou výkonnosťou a plodnosťou. Málokto si však pod týmto pojmom vie predstaviť niečo konkrétne. Keďže od nej závisí naše sebavedomie, v dnešnom článku sa pozrieme na to, ako funguje podpora potencie a čo to vlastne je.

Ak sa pozriete okolo seba, v médiách, rozhovoroch a iných voľne dostupných materiáloch sa hovorí, že hodnota muža veľmi úzko súvisí s jeho sexuálnou výkonnosťou, schopnosťou uspokojiť svoje sexuálne partnerky a počtom detí, ktoré splodí.

Ak sa teda zdá, že niekto tieto normy nedosahuje, okolie sa na neho môže pozerať zvrchu, čo môže spôsobiť celý rad problémov vrátane straty sebavedomia a komplikácií v osobných vzťahoch.

Či už chcete hrať túto hru s ostatnými, alebo jednoducho hľadáte spôsoby, ako zlepšiť svoj sexuálny život, nižšie sa pozrieme na to, či existujú pilulky na potenciu a ďalšie tipy, ktoré by vám mohli ľahko pomôcť.

čo je potencia problémy poruchy

Čo znamená potencia?

Ako už bolo spomenuté vyššie, potencia najčastejšie zahŕňa mužskú sexualitu a plodnosť. Hodnota muža v spoločnosti sa často zakladá na tom, koľko detí počas svojho života splodil a aký je výkonný (nielen) v spálni. Takmer každý muž sa preto snaží splniť tieto kritériá úspešnosti.

Ako sa prejavujú problémy s potenciou?

Problémy s potenciou môžu mať rôzne podoby a príčiny. (Viac o nich budeme hovoriť nižšie.) Najčastejším problémom je zníženie libida. Môžeme sa však stretnúť aj s predčasnou ejakuláciou, erektilnou dysfunkciou a zhoršenou plodnosťou.

Erektilná dysfunkcia – najčastejšie príčiny

Skôr ako sa pozrieme na tipy na zvýšenie potencie, ktoré môžete vyskúšať, je dôležité dozvedieť sa o bežných dôvodoch, prečo môže potencia klesať.

Na vine môžu byť napríklad tieto príčiny:

 • Stres
 • Sedavý spôsob života
 • Užívanie návykových látok
 • Obezita
 • Vysoký krvný tlak
 • Zvýšená hladina cholesterolu
 • Cukrovka

A mnoho ďalších faktorov. Niekedy môže mať negatívny vplyv na mužskú sexualitu aj bezútešná situácia vo vzťahu, depresia, úzkosť a podobne.

Z tohto dôvodu je dôležité, aby sa muži naučili správne sa starať o svoje vzťahy, telo a psychiku, pretože len s touto trojicou možno dlhodobo dosiahnuť najlepšie výsledky.

ako zvýšiť a zlepšiť potenciu

Ako zvýšiť a zlepšiť potenciu

Naši predkovia skúšali najrôznejšie druhy potravín na posilnenie, vrátane čokolády, jahôd, čili, ustríc a mnohých ďalších, vrátane tých skutočne odpudivých a nebezpečných. Dnes, keď máme k dispozícii moderné technológie aj vedomosti našich predkov, máme po ruke väčšie množstvo metód, ktoré môžeme v krízovej chvíli vyskúšať.

Lieky

Prvou možnosťou sú bežné lieky na potenciu, ktoré vám môže predpísať len váš všeobecný lekár. Urobí to však len vtedy, ak dospeje k záveru, že neexistuje iný spôsob, ako zlepšiť vašu situáciu organickým spôsobom. Môže preto najprv odporučiť zmenu životného štýlu. Až ak to nezaberie, môže vám ponúknuť silnejší kaliber.

Bylinky

Na druhej strane, prírodné doplnky na podporu potencie, libida a plodnosti sú voľne dostupné pre všetkých mužov na internete a v lekárňach. Najčastejšie obsahujú komplex bylín, ktoré môžu ďalej dopĺňať vitamíny, minerály a rôzne antioxidanty. Medzi látky, ktoré sa tradične uvádzajú v súvislosti s podporou erekcie a sexuality, patria ženšen pravý, tribulus terrestris, maca peruánska, šafran siaty, L-citrulín a mnohé ďalšie.

Užívanie byliniek je dobré podporiť aj zdravším životným štýlom, pretože by bola škoda hádzať do svojho snaženia vidle. Preto sa snažte venovať pozornosť aj redukcii stresu, dostatku spánku, primeranému pohybu a zdravej strave.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 07/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *