Kategórie
Bylinky

Čo je L-arginín a prečo ho užívať? A pomôže s erekciou?

L-arginín je látka, na ktorú sa upriamuje pozornosť mnohých zrelých mužov. Hovorí sa, že dokáže podporiť erekciu. Je to však pravda? A má vám okrem toho čo ponúknuť?

Podpora sexuality je stará ako ľudstvo samo. Okrem afrodiziak na podporu mileneckej vášne boli obľúbené aj látky podporujúce erekciu a výdrž. Nie je to inak ani dnes, lenže dnes dávame prednosť bezpečným látkam, ktoré majú overenú účinnosť.

Medzi zložky, ktoré sa často používajú v doplnkoch stravy pre mužov, patrí L-arginín. Keďže nie je na škodu vedieť o ňom trochu viac, dnes sa pozrieme na to, čo všetko vám jeho užívanie môže ponúknuť.

čo je l-arginín účinky

Čo je L-arginín?

L-arginín je aminokyselina. Ako viete, aminokyseliny sú dôležitým stavebným prvkom bielkovín. Telo potrebuje L-arginín v mnohých špecifických situáciách, napríklad ho potrebujú ženy v tehotenstve, deti a podobne.

Medzi hlavné funkcie L-arginínu patrí regulácia prietoku krvi, normálna funkcia mitochondrií a bunková komunikácia. Je dôležitý aj kvôli ďalším aminokyselinám, ktorých je prekurzorom a ktoré sú dôležité pre normálny stav imunitného systému. Keďže funkcií L-arginínu je v organizme naozaj veľa, jeho nedostatok môže mať negatívny vplyv na jeho normálne fungovanie. A z rovnakého dôvodu sa pridáva do výživových doplnkov.

Najlepšie účinky Arginínu

Kulturisti používajú arginín na lepšie prekrvenie svalov. Má tiež zvyšovať vyplavovanie a produkciu rastového hormónu. Okrem toho po doplnkoch stravy s obsahom arginínu môžu siahnuť ľudia, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom.

Taktiež môže ponúknuť:

 • Udržiavanie normálnej hladiny cukru v krvi
 • Manažment kriticky chorých osôb (infekcie, úrazy…)
 • Lepší manažment preeklampsie (v tehotenstve)

L-arginín na podporu erekcie

Jeden z dôvodov, prečo je L-arginín taký populárny v doplnkoch stravy pre mužov, sme už uviedli vyššie. Ako si iste spomínate, hovorili sme o tom, aký je dôležitý pre reguláciu prietoku krvi. Asi nemusíme dlho vysvetľovať, že prietok krvi je veľmi dôležitým faktorom pri dosahovaní a udržiavaní erekcie.

Okrem toho sa jeho užívanie tradične spája so zlepšením ťažkostí spôsobených erektilnou dysfunkciou. Naznačujú to vlastne štúdie, ktoré ukazujú, že muži, ktorí užívali L-arginín, dosiahli oveľa lepšie výsledky v porovnaní s mužmi, ktorí užívali len placebo.

L-arginín na erekciu užívanie

Ako užívať Arginín?

Najlepší spôsob, ako môžete L-arginín užívať, je doplniť ho z voľnopredajných doplnkov stravy pre mužov, ktoré podporujú normálnu sexualitu a erekciu. Okrem neho by však v prípravku mali byť aj ďalšie látky, ktoré tiež súvisia s podporou sexuality a výkonu.

Ak neviete, aké látky máte hľadať, vyhľadajte tieto byliny:

 • Maca peruánska
 • Šafran siaty
 • Kotvičník zemný
 • Ženšen pravý

Tieto bylinky vám môžu ponúknuť veľa. Napríklad ženšen sa spája s väčšou energiou a celkovou vitalitou. Kotvičník síce nepodporuje športový výkon, ale môže vám ponúknuť zvýšenie chuti na sex.

Šafran je najdrahšie korenie na svete, pretože je ho málo. Medzi jeho výhody patrí podpora lepšej nálady a zvýšenie sexuality. Okrem toho sa hovorí, že šafran je peruánska viagra. Ako teda vidíte, na tieto bylinky sa naozaj oplatí spoľahnúť, aby podporili váš milostný život.

Je však dôležité, aby ste ich užívali dlhodobo a podľa dávkovania na obale. Ak ho budete dodržiavať skôr voľne, nemôžete očakávať, že vaše úsilie bude mať nejaký výrazný účinok.

V neposlednom rade môžete svoju sexualitu a libido podporiť aj inými spôsobmi, než len doplnkami stravy. Prospeje vám dostatok kvalitného spánku. Dobrý je aj dostatok pohybu a zdravá strava. V neposlednom rade nepodceňujte stresovú záťaž, pretože ak je príliš vysoká, môže mať deštruktívny vplyv na vašu spokojnosť v posteli.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 07/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *