Kategórie
Problémy s erekciou

Ranná erekcia: Problém, alebo dôkaz zdravie?

Či už ste muž, alebo jeho náprotivok, zrejme viete, že na vás každé ráno čaká pevná erekcie. Čo môže byť nepríjemné, alebo trochu trápne. Zvlášť v mladších rokoch, keď bývate v jednej izbe so súrodencami opačného pohlavia. Chcete vedieť, k čomu je ranná erekcia dobrá? Prípadne, čo sa môže diať, keď ju z ničoho nič stratíte?

Ranná erekcia je vo svete milostných hrátok pojem, ktorý pozná takmer každý z nás. Ráno sa prebudíte a aj keď pre to vôbec nič nerobíte, váš penis je pripravený na akciu. (Zvyčajne k nevôli žien, ktoré si chcú pospať, ponáhľajú do práce, alebo nemajú na hrátky zrovna chuť.)

Uvažovali ste ale niekedy nad tým, prečo k rannej erekcii vlastne dochádza? Prípadne o tom, či problém s rannou erekciou môže poukazovať na skryté problémy s vaším sexuálnym zdravím?

Či už znie odpoveď na tieto otázky kladne, alebo záporne, veríme, že vám rozhodne neuškodí, keď sa o tejto problematike dozviete čo najviac.

proč dochází k ranní erekci

Prečo dochádza k rannej erekcii

Niektorí ľudia (a zvlášť tí, ktorí zatiaľ nemajú veľa skúseností) žijú v predstave, že stoporený penis znamená erotickú stimuláciu, alebo nemravný myšlienky prebúdzajúceho sa muža. Samozrejme, nemožno to vylúčiť, ale nie je to jediný dôvod, ktorý má na rannú erekciu priamy vplyv.

Medzi ďalšie spúšťače patria:

  • Relaxácia mozgu
  • Hormóny

Častejšie sa s rannou erekciou stretávajú muži mladšieho veku, ale je obvyklá u všetkých vekových skupín.

Čo robiť, keď nemám rannú erekciu?

Čo si budeme rozprávať. Pripravenosť k akcii hneď od rána vo vás môže vzbudzovať pocit vlastnej výkonnosti a sexuality. Čo je dozaista príjemné. Niektorí muži sa ale musia potýkať s jej stratou. A to celkom prirodzene vedie k otázkam, či je všetko v poriadku.

co dělat když nemám ranní erekci

V prvom rade, k erekcii bežne dochádza aj v spánku. Najčastejšie počas fázy REM, počas ktorej telo testuje systém, vrátane toporivých telies, ktoré sú prítomná v penise. Nemusí k nej ale dochádzať vždy. To, že sa ráno prebudíte bez erekcie môže znamenať, že ste sa neprebudili z REM fázy, ale z ľahšie formy spánku, v ktorej nie je erekcie obvyklá. Samozrejme ale nemožno vylúčiť, že chýbajúce ranné erekcie môže poukazovať na problémy s erektilnou dysfunkciou.

Na vašom mieste by sme sa ňou začali seriózne zaoberať až vo chvíli, keď spozorujete problémy sa stoporením penisu aj počas styku s náprotivkom. (Pravdaže, nie len jednorazovo, ale dlhodobo.)

Tipy, ako podporiť erekciu

Vaše prvé kroky pri riešení problémov by mali viesť do ordinácie praktického lekára, alebo urológa. Aj keď v tom možno nevidíte zmysel, erektilná dysfunkcia môže byť spôsobená skrytým zdravotným problémom, ako je cukrovka, depresia alebo ochorenia kardiovaskulárneho systému. Keď sa táto varianta potvrdí a začnete sa liečiť, problémy s erekciou by sa mali postupom času upraviť.

jak podpořit erekci

Nie vždy má ale problémová erekcie objektívne príčinu, ktorú by bolo možné riešiť. V takýchto prípadoch lekári pacientom odporúčajú zapracovať na psychike, ktorá môže byť spúšťačom predčasnej ejakulácie. Takým pacientom lekári neodporúčajú užívanie liekov na predpis (ako je napríklad Viagra). Namiesto toho im môžu odporučiť dlhodobé užívanie doplnkov stravy na podporu erekcie, ktoré obsahujú bylinky.

Tie, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na nástup erekcie a túžby, sú:

Veľmi dobré výsledky má aj komunikácia s náprotivkom. Ak vie, že máte čas od času problémy s dosiahnutím erekcie, nevyhýbajú sa styku kvôli vzájomnému odcudzeniu, ale kvôli svojim pocitom zlyhania a hanby. Keď to bude vedieť, bude pre vás mať oveľa väčšie pochopenie a pomôže vám tieto ťažkosti prekonať.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
  • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
  • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 07/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *