Kategórie
Problémy s erekciou

Ako oddialiť orgazmus a predĺžiť sex?

Určite ste o tom už aspoň počuli, alebo sa vám to dokonca stalo. Chystali ste sa na erotickú hru s partnerom a boli ste takí vzrušení, že ste takmer okamžite vyvrcholili. Ale čo ak sa predčasná ejakulácia vyskytuje zakaždým? Dá sa to nejako skrotiť?

Všetci si želáme byť žiadúci a sexi pre svoje náprotivky. Na druhej strane, príliš veľa je príliš veľa. Ak sa pohlavný styk skončí ešte pred jeho začiatkom, nielenže sa budete cítiť trápne, ale ani váš sexuálny partner z toho nebude mať radosť (napriek tomu, že situáciu chápe).

Predčasná ejakulácia však nie je vždy problém. Ak sa vám to stáva sporadicky, nemusíte sa obávať. Ak sa vám to však zdá podozrivo časté, pravdepodobne ide o formu sexuálnej dysfunkcie, s ktorou by ste mali začať niečo robiť.

Nemusíte sa obávať. Všetko dôležité vám povieme nižšie.

predčasná ejakulácia oddiálenie

Problém nazývaný predčasná ejakulácia

Ejakulácia je úplne normálny proces, ku ktorému dochádza v momente mužského vyvrcholenia. Preto je celkom žiaduce, aby muž počas pohlavného styku so svojou partnerkou ejakuloval. Na druhej strane veľa závisí od toho, kedy sa to stane.

Priemerná dĺžka pohlavného styku je približne 6 minút (počítajúc dĺžku penetrácie a nie iné erotické aktivity, ktoré predlžujú sex s partnerom). To je pomerne dlhý čas na to, aby partner dosiahol vyvrcholenie. Ak však vyvrcholíte hneď po začatí penetrácie, hovoríme o predčasnej ejakulácii.

Príčiny predčasnej ejakulácie

Hoci sa mnohí muži predčasnej ejakulácie obávajú, v skutočnosti nie je taká závažná ako erektilná dysfunkcia, ktorá môže súvisieť s nezisteným telesným ochorením (vysoký krvný tlak, obezita, vysoký cholesterol, cukrovka…).

ako predližiť sex

Predčasná ejakulácia je pomerne často spôsobená psychickými stavmi a ťažkosťami, ktoré ovplyvňujú rýchlosť ejakulácie u muža. Nemusí to byť celoživotný problém. Napríklad v mladosti, keď sú muži viac vzrušení a menej skúsení, sa môže predčasná ejakulácia vyskytovať častejšie. Keď však dospejú a získajú viac sexuálnych skúseností, tento problém môže zmiznúť sám od seba.

Predčasnú ejakuláciu môžu ovplyvniť:

 • Nízke sebavedomie
 • Depresia
 • Predčasná ejakulácia v minulosti
 • Strach z predčasnej ejakulácie
 • Strach z nedostatku sexuálnych skúseností
 • Stres
 • Neuspokojivá situácia vo vzťahu

Ako teda vidíte, hoci sa môžete cítiť naozaj zle, s predčasnou ejakuláciou sa vlastne nedá nič robiť. Preto sa zhlboka nadýchnite a skúste zistiť, ako oddialiť ejakuláciu pri ďalšom pohlavnom styku.

Ako oddialiť ejakuláciu a predĺžiť sex?

Teraz sa pozrime na niekoľko tipov, ako oddialiť vyvrcholenie.

Ak chcete mať istotu, že počas pohlavného styku vydržíte dostatočne dlho a že sa nenakazíte pohlavne prenosnou chorobou alebo náhodne neotehotniete, používajte špeciálne kondómy a lubrikačné gély, ktoré obsahujú látky predlžujúce erekciu a odďaľujúce ejakuláciu. Sú voľne dostupné na internete a v drogériách, takže si ich môžete zaobstarať tesne pred plánovaným sexom.

ako oddialiť ejakuláciu

Pokiaľ ide o stravu, skúste doplniť zinok a horčík.

Priamo v akcii sa môžete pokúsiť predĺžiť ejakuláciu tým, že ju na chvíľu zastavíte v okamihu, keď pocítite, že na vás prichádza. Po znížení úrovne vzrušenia môžete opäť pokračovať. Okrem toho môžete pred stykom masturbovať, aby ste počas akcie neboli takí nadržaní.

Ak máte záujem, vyskúšajte pravidelné Kegelove cvičenia na posilnenie svalov panvového dna.

V neposlednom rade môžete vyskúšať aj bylinné doplnky stravy pre mužov na podporu erekcie.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 05/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *