Kategórie
Mužské problémy

Kvasinková infekcia u mužov: Príčiny a liečba

Kvasinková infekcia penisu síce nie je úplne bežná, ale nie je nemožná. Príčina kvasinkovej infekcie vám potom môže napovedať, či ju ešte niekedy dostanete, alebo či sa jej navždy zbavíte. Pozrieme sa aj na to, či na ňu existujú nejaké domáce liečebné postupy.

Keď sa povie kvasinková infekcia, okrem znechutenia to zvyčajne vyvoláva asociáciu, že ide výlučne o ženský problém. To však nie je celkom pravda. Hoci s kvasinkovými infekciami častejšie bojujú ženy (napríklad počas tehotenstva), môžu s nimi bojovať aj muži.

Často len preto, že ju dostanú od partnera, ktorý má infekciu a nemusí o tom vedieť. Sú tu však aj ďalšie faktory, ktoré môžete ovplyvniť len tým, že si uvedomíte svoje správanie.

Ale na to sa pozrieme nižšie.

príčiny kvasinkovej infekcie u mužov

Čo je kvasinková infekcia?

Kvasinky a iné mikroorganizmy žijú prirodzene v našom tele. Problémom je, ak ich telo nedokáže udržať na uzde, pretože nie je v rovnováhe. Potom môžu prerásť, čo vám a vášmu partnerovi spôsobí nepríjemné problémy.

Ako sa prejavuje u mužov

Všetci poznáme príznaky kvasinkovej infekcie u žien. Ako sa však tento problém môže prejaviť u vás? Rovnaké, alebo má v rukáve nejaké špecifiká?

Prejavy kvasinkovej infekcie u mužov sú:

 • Začervenanie predkožky
 • Opuch predkožky
 • Svrbenie v oblasti genitálií
 • Ťažkosti pri ťahaní predkožky
 • Krvácanie z predkožky
 • Praskanie predkožky
 • Biely výtok, ktorý zapácha
 • Vyrážka
 • Bolesť počas sexu
 • Bolesť pri močení

Treba dodať, že tieto prejavy môžu naznačovať aj iný problém. Možno ide o pohlavne prenosnú infekciu. Z tohto dôvodu je dobré navštíviť lekára, ktorý váš problém diagnostikuje. (Áno, možno sa najprv budete hanbiť, ale ženy robia to isté. Dôležité je, aby sa váš problém vyriešil.)

příčiny kvasinkovej infekcie u mužov

Najčastejšie príčiny

Jednou z najčastejších príčin kvasinkovej infekcie u muža je nechránený pohlavný styk so ženou, ktorá ňou trpí. Z tohto dôvodu sa zvyčajne vyžaduje, aby partneri počas liečby nemali pohlavný styk. Obaja by mali byť tiež nadmerne liečení.

Problém nadmerného rastu kvasiniek však môže byť spôsobený aj zlými hygienickými návykmi. Z tohto dôvodu si kúpte špeciálny gél na intímnu hygienu a používajte ho pravidelne pri každom sprchovaní/kúpaní.

Muži s oslabeným imunitným systémom sú vystavení väčšiemu riziku. Napríklad kvôli diagnóze HIV+. Potom sú tu muži s rakovinou a muži s cukrovkou.

Liečba kvasinkovej infekcie u mužov

Keď pôjdete k lekárovi, stanoví vám správnu diagnózu a predpíše špeciálne lieky, ktoré pôsobia proti kvasinkám. Vo vašom prípade to bude pravdepodobne krém proti kvasinkám, ktorý ľahko nájdete v lekárni.

Liečba kvasinkovej infekcie u mužov

Keďže kvasinkové infekcie u mužov sa môžu vrátiť (rozhodujúcim faktorom je, že ste ich už mali), lekár vám môže odporučiť dlhodobú liečbu. Bezpodmienečne treba dodržiavať hygienu a zdržať sa pohlavného styku. Ak už, tak určite s kondómom.

Ak budete dobre reagovať na liečbu, kvasinková infekcia u mužov zmizne približne do týždňa.

Prevencia kvasinkovej infekcie u mužov

Nikto nemá rád kvasinkovú infekciu. Preto je dobré vedieť, čo sa dá urobiť, aby sa to (v najlepšom prípade) nevrátilo. V prvom rade je dôležité používať kondóm. Buďte tiež monogamní. V neposlednom rade dodržiavajte zásady správnej intímnej hygieny.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
 • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 07/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *