Kategórie
Mužské problémy

Popraskaná predkožka: Čo znamená a čo sa s ňou dá robiť?

Svrbenie predkožky z času na čas postihne každého muža. Ale čo ak začala praskať a odlupovať sa z nej koža? Je to príznak niečoho vážneho, alebo to môžete vyriešiť doma?

Muži sa o svoj penis veľmi dobre starajú. Ale nie vždy to stačí na to, aby sa na ňom neprejavili príznaky nejakej patológie. Jedným z nich môže byť svrbenie, praskanie a olupovanie kože.

Keďže väčšina ľudí si pri týchto príznakoch predstavuje to najhoršie, sú medzi nami aj takí, ktorí tento problém riešia menej bezpečnými spôsobmi. (Nie, naozaj sa neodporúča namáčať penis do dezinfekčného prostriedku.)

Čo ovplyvňuje popraskanú a suchú predkožku? A ako sa jej zbaviť?

popraskaná předkožka příčiny suchá kůže

Popraskaná predkožka a suchá pokožka

Aby ste boli pokojní, mali by ste si uvedomiť, že podobné príznaky sa môžu objaviť aj na pokožke zvyšku tela. O to viac, ak máte suchú pokožku od narodenia alebo trpíte ekzémom. Penis je tiež pokrytý kožou, takže nie je tak zvláštne, že sa na ňom môžu prejaviť aj niektoré problémy s kožou. Preto nepanikárte, zhlboka sa nadýchnite a povedzte si, že tento problém zvládnete.

Najčastejšie príčiny

Jedným z vysvetlení môže byť používanie sprchových gélov a mydiel, ktoré vysušujú pokožku. Preto môže stačiť, ak si zaobstaráte niektoré produkty osobnej starostlivosti, ktoré sú vhodné pre suchú a citlivú pokožku.

Môže to byť aj vodítko, ak máte alergiu na niečo, čo by sa mohlo takto prejaviť. Medzi ďalšie príznaky alergie patrí kašeľ, kýchanie a slzenie očí, preto by bolo vhodné dať sa vyšetriť u alergológa.

Ďalej môžu byť na vine tieto skutočnosti:

  • Masturbácia nasucho
  • Nedostatočná lubrikácia sexuálneho partnera (nič, čo by nevyriešil gél na báze vody)
  • Nosenie príliš tesnej spodnej bielizne a nohavíc

Samozrejme, na vine môže byť aj niečo vážnejšie, napríklad kvasinková infekcia, ktorá je pomerne častým zdravotným problémom aj u žien. Ak sa teda váš partner lieči na niečo podobné, je vhodné, aby ste sa liečili súčasne, inak si infekciu prenesiete medzi sebou.

V neposlednom rade môže ísť aj o prejav ekzému a psoriázy, čo sú problémy, ktoré môže riešiť dermatológ.

Ako sa zbaviť popraskanej predkožky?

Skôr ako niečo vyskúšate, skúste najprv 24 hodín sexuálne abstinovať a potom sa venujte niečomu inému. (Pod abstinenciou rozumieme aj to, že by ste nemali masturbovať.) Počas tejto doby sa snažte zvýšiť príjem čistej vody, ktorá pomáha hydratovať telo zvnútra.

Pri kúpaní používajte prípravky na citlivú pokožku a nesprchujte sa v príliš horúcej vode. V neposlednom rade použite krém, ktorý možno použiť aj na penis.

⚖️ Porovnanie: TOP 7 prípravkov na erekciu

najlepšie lieky na erekciu
  • účinnosť jednotlivých prípravkov na tvrdú erekciu, zvýšenie libida a predĺženie sexuálnej výdrže
  • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 07/2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *